انفجار خودرو 2 رهبر حوثی #یمن را کشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تلویزیون العربیه، روز سه شنبه 30-6-2015 از کشته شدن 2 رهبر برجسته حوثی بر اثر انفجار یک خودروی بمبگذاری شده در نزدیکی منزل آنها در صنعا، پایتخت یمن خبر داد.

طبق این گزارش «فیصل جیاش» یکی از رهبران گروه حوثی و برادرش «حمید جیاش» در این انفجار کشته شدند.

به گزارش تلویزیون العربیه به نقل از منابع مطلع این انفجار که محل سکونت 2 تن از رهبران حوثی را هدف قرار داده بود، در پشت بیمارستان نظامی صنعا رخ داده است.

این انفجار به کشته شدن بیش از 30 تن از حوثی ها و هوادارانشان منجر شده است.

منابع مطلع می گویند قبل از انفجار شمار زیادی از حوثی ها در این خانه ها جهت برگزاری مجلس عزاداری برای یکی از رهبران حوثی که پیشتر به دست مقاومت مردمی هوادار هادی کشته شده بود، تجمع کرده بودند به همین دلیل شمار زیادی از حوثی ها و هواداران آنها در این انفجار کشته شدند.

خبرگزاریهای رویترز و اسوشیتد پرس از کشته شدن دست کم 28 تن در این انفجار خبر دادند اما تلویزیون العربیه به نقل از منابع پزشکی یمنی از کشته شدن 20 حوثی و 8 تن دیگر خبر داده است.

طبق این گزارش در استان البیضاء نیز یک انتحاری با خودرو ایست بازرسی حوثی ها را هدف قرار داد و شماری از آنها را به قتل رسانده است.

شاهدان عینی می گویند پس از حادثه انفجار حوثی ها همه راه های ورودی به منطقه را بستند.

گروه داعش با صدور بیانیه ای در شبکه اینترنت، این بمب گذاری را که به کشته شدن شماری از حوثی ها منجر شد، به عهده گرفته است.

شبه نظامیان حوثی در ماه سپتامبر گذشته با همکاری نیروهای وفادار به علی عبدالله صالح دیکتاتور مخلوع یمن شهر صنعا پایتخت یمن را اشغال کردند و کابینه دولت مشروع عبدربه منصور هادی را به اجبار بر کنار کردند.

پس از این رویداد دولت مشروع یمن از کشورهای شورای همکاری خلیج خواست که برای نجات یمن دخالت نظامی کنند. کشورهای شورای همکاری خلیج در پاسخ به در خواست عبدربه هادی ائتلافی تحت رهبری پادشاهی سعودی تشکیل دادند. این ائتلاف از ماه مارس حملات هوایی علیه حوثی ها و نیروهای عبدالله صالح دیکتاتور مخلوع یمن را شروع کرده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید