دختر 15 ساله سوئدی در تله داعش گیر کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

یک دختر 15 ساله سوئدی که از یک ماه پیش گم شده بود، روز پنجشنبه 25 ژوئن با خانواده خود تماس گرفت و پیام وحشتناکی به آنها داد. وی در این پیام گفت که در وسط جنگ و در سوریه است.

مادر این دختر به روزنامه سوئدی آفتون بلادت گفت: "دخترم گفت که سعی دارد به هر شکل ممکن از این مخمصه خارج شده و دوباره به خانه خود در سوئد بازگردد".

این دختر 15 ساله از ساکنان یک شهرداری نسبتا کوچک در جنوب سوئد است.

به گفته خانواده اش این دختر پیش از این، مواقعی را به دور از خانواده و با دوست پسرش که قدری از او بزرگتر است می گذرانده، و در روزهای اول غیبتش، آنها تصور می کردند که او این بار هم با دوست پسرش در جایی در سوئد به سر می برد.

مادرش می گوید: "او و دوست پسرش اوضاع آشفته ای داشته اند و گاهی مواقع آنها با هم فرار می کردند. اما در نهایت به خانه باز می گشتند.
اما این بار دختر یک ماه تمام بدون اینکه ما خبر داشته باشیم گم بود تا اینکه روز پنجشنبه زنگ زد. هیچ کس تا پنجشنبه از او خبری نداشت."

وقتی که زنگ زد از پشت تلفن گریه می کرد و گفت که همراه دوست پسرش در سوریه است. دختر توضیح داد که همراه دوست پسرش از طریق ترکیه به سوریه رفته اند.

مادرش به خبرنگار گفت: "او می گوید که در شهر حمص در آپارتمانی با چندین زن دیگر زندگی می کند و به دلیل بمباران های شدید دور برش بی اندازه می ترسد». حمص از شهرهایی است که شدیدا در جنگ صدمه دیده است.

این دختر سوئدی به مادرش گفت که دوست پسرش تصمیم گرفته است که به جبهه النصره، شاخه سوریه القاعده بپیوندد.

آخرین باری که این دختر به مادرش زنگ زد روز شنبه گذشته بود و مادرش می گوید که منتظر است تا دخترش دوباره بتواند با وی تماس بگیرد ولی تاکنون خبری نشده است.

او گفت: "نمی توانم احساسم را بیان کنم ، نمی دانید چقدر سخت است، دلم می خواهد کاش خودم می توانستم به سوریه رفته و او را می آوردم."

روز شنبه وی به مادرش گفت که قرار است همراه دوست پسرش به جای دیگری بروند ولی وی نمی دانست کجا.

مادر افزود: «به گفته دخترم آنها به جای دیگری می روند تا دوست پسرش نوعی آموزش های نظامی ببیند و وی با دیگر زنان زندگی کند».

این دختر تحت تعقیب پلیس بین المللی قرار گرفته و مادرش از نزدیک با وزارت امورخارجه سوئد برای بازگرداندن دخترش در تماس است.

وقتی خبرنگار روزنامه با وزارت امور خارجه برای گرفتن خبر در مورد این دختر تماس گرفته آنها به وی گفتند که برای گرفتن اطلاعات با پلیس این کشور تماس بگیرد.

پلیس جنایی سوئد در تماس این روزنامه، گم شدن این دختر را تایید کرد ولی از ارائه اطلاعات بیشتری خودداری کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید