السيسی: احکام اعدام رهبران تروریست ها را اجرا می کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر، روز سه شنبه 30-6-2015 هنگام شرکت در تشییع جنازه دادستان کل مصر که روز گذشته ترور شد، گفت، دولت همه احکام اعدام صادره در حق رهبران اخوان المسلمین و دیگر گروه های تروریستی را اجرا خواهد کرد.

رئیس جمهوری مصر با اشاره به تعهد دولت در تطبیق و اجرای قانون گفت: «حکم اعدام در حق هر کسی که صادر شود آن شخص فورا اعدام خواهد شد. این احکام قانونی است و در چارچوب قانون اجرا خواهد شد».

السیسی گفت:«ملت مصر از این اعمال تروریستی نه هراس دارد و نه به لرزه می افتد».

وی افزود: «دادستان کل مصر جانش را فدای کشورش کرد. او جان باخت تا مصر زنده بماند و ما نیز آماده ایم برای بقای مصر جان ببازیم».

رئیس جمهوری مصر تاکید کرد :«ساختار قانونگذاری کشور را برای بهتر اجرا کردن عدالت اصلاح خواهیم کرد، زیرا قوانین کنونی و دادگاه های کشور برای بررسی مسائل و اجرای احکام سرعت عمل به خرج نمی دهند. لذا همه احکام صادره چه اعدام و چه حبس ابد باید فورا اجرا شود».


السیسی اظهار داشت:« ما در یک وضعیت جنگی به سر می بریم و با دشمنی پست و شرور روبرو هستیم. ما می دانستیم که با سرنگونی این جماعت (اخوان المسلمین) چه پیش خواهد آمد لذا برای پرداخت هزینه برای بقای 90 ملیون مصری آماده ایم».

وی افزود: «این جنگی است که ما با آن مواجهیم و در برابر تروریسم خواهیم ایستاد. خون دادستان کل و هر شهید دیگری که در اثر اقدامات تروریستی جان خود را از دست داده اند، دینی است به گردن ارتش و پلیس خواهد بود.»

سخنان السیسی در واکنش به ترور هشام برکات، دادستان عمومی مصر بیان شده است.

هشام برکات روز گذشته هنگامی که از خانه خود به طرف دادستانی می رفت در حومه قاهره هدف یک بمب گذاری قرار گرفت و به دلیل شدت جراحات در بیمارستان در گذشت.

این بمب گذاری کاروان حامل هشام برکات را درحومه شهر قاهره و در نزدیکی ساختمان آکادمی نظامی هدف قرار داد.

ایالات متحده ترور دادستان کل مصر را محکوم کرد

سخنگوی شورای امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا، روز دوشنبه 29 ژوئن با صدور بیانیه ای، حمله «تروریستی» در قاهره که به کشته شدن هشام برکات، دادستان کل مصر، و مجروح شدن دست کم نه نفر دیگر منجرشد، را به شدت محکوم کرد.

به گزارش تلویزیون دولتی مصر، شورای امنیت ملی کاخ سفید در اطلاعیه خود آورده است، ایالات متحده آمریکا با خانواده برکات و کسان دیگری که در این حمله مجروح شده اند و نیز با ملت و دولت مصر همدردی می کند و در کنار آنها علیه تروریسم خواهد ایستاد.

واشینگتن در این اطلاعیه تاکید کرده در این شرایط دشوار و در هر زمان دیگر به همکاری مشترک با مصر علیه تروریسم ادامه می دهد و در کنار قاهره خواهد ایستاد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید