حمله های انتحاری داعش به شهر الحسكه سوريه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

يك منبع در ارتش سوريه روز دوشنبه 28 ژوئن گزارش داد، عناصری از داعش با استفاده از دو کامیون بمب گذاری شده، خود را در وسط شهر الحسکه در شمال شرق سوریه منفجر کردند . این حمله که با آتش توپخانه داعش همراه بود، باعث آتش گرفتن کامیون های حامل نفت و يک كارخانه بافندگی شد.

تلویزیون رسمی سوريه به نقل از یک منبع نظامی گزارش داد كه تندروهای داعش در یک حمله غافلگیر کننده، يک ميدان بسيار مهم در نزديكی مسجدی در جنوب شرق محله الغریوان را هدف قرار دادند. آنها تلاش می کنند مناطقی را از کنترل رژیم سوريه خارج کنند.

منبع ارتش سوريه با اشاره به كشته شدن چند نفر و آتش گرفتن مخازن ذخيره نفت و كارخانه بافندگی از دادن جزئيات بیشتر در مورد تلفات این حادثه خودداری كرد.

داعش در روز های گذشته با ارسال دهها عامل انتحاری به نقاط ایست بازرسی ارتش سوريه، توانست چند نقطه مهم در اين شهر را به تصرف خود درآورد.

داعش در بيانیه ای تأكيد كرد كه با استفاده از حملات انتحاری علیه ایست های بازرسی ارتش سوريه درالغریوان، توانست خود را به مواضع جديد در محله عزيزية برساند.

گفتني است، شهر الحسكه که ساکنان آن را کُردها و عرب ها تشکیل می دهند، هم اکنون میان نیرهای رژیم بشار اسد و جنگجویان کُرد تقسم شده است.

گروه داعش یک هفته پس از پذیرش شکست هایی از جنگجویان کُرد، که با بمباران هوایی جنگنده های ائتلاف بین الملل به رهبری آمریکا همراه بود، بار دیگر دست به حملاتی در شمال شرق سوریه زده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید