آتش سوزی کشتی نفت کش در بندر «المخا» در #یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع تلویزیون العربیه روز دوشنبه 29-6-2015 از آتش سوزی در یک کشتی نفتی در بندر «المخا» واقع در استان تعز خبر دادند. این منابع هیچ اطلاعی در باره علت آتش سوزی کشتی نفت کش نداده اند.

این در حالی است که جنگنده های ائتلاف همچنان به حملات خود علیه مواضع شبه نظامیان حوثی و نیروهای صالح در استان صعده ادامه می دهند.

منابع محلی گزارش دادند که جنگنده های ائتلاف چند زاغه های اسلحه متعلق به شبه نظامیان حوثی را در استان صعده بمباران کردند.

جنگنده های ائتلاف همچنین مواضع شبه نظامیان حوثی و صالح را در مناطق «الجفینه» در غرب استان مارب بمباران کردند.

طبق این گزارش، حدود 5 تن از شبه نظامیان حوثی و صالح طی در گیری با نیروهای مقاومت هوادار عبدربه منصور هادی کشته شدند.

روز یکشنبه حوثی ها با شلیک چند موشک به مخازن فراورده های نفتی پالایشگاه عدن باعث بوجود آمدن یک فاجعه زیست محیطی در این شهر شده اند.

طبق این گزارش هنور شعله آتش در پالایشگاه شهر عدن زبانه می کشد.

شاهدان عینی می گویند حوثی ها در واکنش به عدم مقبولیت شان از سوی اهالی شهر عدن دیوانه وار همه مناطق مسکونی و ساختمان های اداری و موسسه های اقتصادی را هدف گلوله های توپ و خمپاره خود قرار می دهند.

مقامات یمن ضمن درخواست کمک از جامعه بین المللی برای نجات مردم عدن از فاجعه انسانی و محیط زیستی که حوثی ها در این شهر بوجود آورده اند، خواستار متوقف کردن اعمال وحشیانه این گروه کودتاچی شدند.

به گزارش شاهدان عینی حوثی ها در مناطق تحت کنترل خود، تبعیض های فاحشی را علیه مخالفان خود اعمال می کنند.

منابع العربیه روز یکشنبه گزارش دادند که شبه نظامیان در اقدامی تبعیض آمیز پاداش کارمندان دولتی به مناسبت ماه رمضان را که سالیانه در این ماه به کارمندان پرداخت می شد، لغو کرده و این پاداش را تنها به 38 هزار تن از اعضای وابسته به این گروه کودتاچی داده اند

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید