یمن.. کشته شدن ده‌ها تن از شبه نظامیان حوثی در چند منطقه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چهارتن از شبه نظامیان حوثی در درگیری با نیروهای مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن در استان البیضاء کشته شدند. این استان شاهد درگیری های شدیدی میان دو طرف است.

از سویی یکی از فرماندهان حوثی در استان ریمه توسط نیروهای مقاومت کشته شد.

در عدن نیروهای مقاومت مردمی هوادار منصور هادی، با حمله شبه نظامیان در جبهه فرودگاه در منطقه العریش، مقابله کردند. درگیری های شدیدی در این منطقه روی داد که طی آن 13 تن از شبه نظامیان حوثی کشته شدند.

این در حالی است که شبه نظامیان حوثی و علی عبد الله صالح رئیس جمهوری برکنار شده یمن، مخازن سوخت رادر بندر الزیت در شهر البریقه در عدن بمباران کردند؛ مساله ای که باعث شد آتش سوری بزرگی روی دهد و دود سیاه آسمان منطقه را بپوشاند.

منابع آگاه به شبکه العربیه گفتند که علی عبدالکریم معاون مدیر عملیات پالایشگاه عدن در حالی که در حال بستن مخازن سوخت هنگام گلوله باران بود، کشته شد.

نایف البکری مدیرکل استانداری عدن از جهان خواست برای نجات این شهر فاجعه زده که در معرض بمباران و محاصره از سوی شبه نظامیان شورشی قرار دارد، مداخله کند. تا کنون بسیاری از غیر نظامیان در نتیجه این حملات کشته شدند.

این در حالی است شبه نظامیان حوثی به گلوله باران محله های مسکونی در الممداره و الشیخ عثمان در عدن ادامه می دهد و طی آن هفت غیر نظامی از جمله تعدادی زن و کودک کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید