گزارش‌هایی از بیرون راندن ساکنان عرب و ترکمن تل‌ابیض توسط جنگجویان کُرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شکایت ها علیه جنگجویان کُرد پس از در دست گرفتن کنترل شهر تل ابیض در حومه رقه افزایش یافته است؛ به ویژه این که کمیسیون حقیقت یاب تشکیل شده توسط ائتلاف ملی سوریه در گزارشی تاکید کرده به این نتیجه رسیده است که واحدهای حمایت از خلق کُرد، مرتکب اقدام هایی علیه حقوق برخی ساکنان در منطقه شده اند.

بنا بر این گزارش، ساکنان عرب و ترکمن تل ابیض، در معرض عملیات بیرون راندن با زور از شهر توسط جنگجویان کُرد از شهر قرار می گیرند و جلوی بازگشت برخی از آن ها به خانه هایشان گرفته می شود.

کمیته حقیقت یاب پیشتر اعلام کرده بود که واحدهای حمایت از خلق کُرد مانع از ورودش به شهر تل ابیض شده اند. این کمیته تاکید کرده است که برخی ساکنان با زور اسلحه و تهدید، مجبور به ترک خانه و کاشانه خود شده اند.

از سویی ائتلاف ملی سوریه از سازمان ملل متحد خواسته کمیته ای بین المللی برای تحقیق فوری به شهر تل ابیض و روستاهای حومه آن بفرستد تا تجاوزهای نیروهای حمایت از خلق کُرد را در این منطقه مستند کند. ائتلاف همچنین خواستار مجازات مسئولان از این تجاوزها شده است.

دادن اجازه به سازمان های حقوقی و رسانه ها برای حضور در منطقه و انتقال حقایق از رنج های غیر نظامیان به جهانیان و همچنین ورود کاروان های کمک های بشر دوستانه، از دیگر خواسته های ائتلاف ملی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید