ویدیو..فداکاری کارگر تونسی جلوی کشتار بیشتر در تونس را گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

روز جمعه هنگامی که یک تروریست مسلح وابسته به داعش در حال قتل عام گردشگران اروپایی در تونس بود، یک کارگر بنای تونسی قبل از رسیدن نیروهای پلیس، با پرتاب قطعات سرامیک از بالای ساختمان هتل امپریال، که بر صحنه مشرف بود توانست تروریست را از ناحیه سر به شدت زخمی کند به طوری زمین گیر شده و کشتن او توسط نیروهای پلیس تونس آسانتر شد.

در حمله تروریستی روزجمعه در شهر سوسه تونس 38 گردشگر اروپایی که اغلب آنها بریتانیایی بودن کشته شدند.

تلویزیون کانال 4 بریتانیا روز شنبه در گزارشی تصویری با این کارگر تونسی که «منصف میال» نام دارد مصاحبه و جزئیات را از وی جویا شده است.

این تلویزیون در گزارشی به نقل از شاهدان عینی نقل کرده که اگر فداکاری این کارگر تونسی نبود، شاید شمار قربانیان این حمله تروریستی به صدها تن می رسید.

منصف میال کارگر 56 ساله تونسی در مصاحبه با خبرنگار تلویزیون کانال 4 گفت:« هنگامی که «الرزقی» (تروریست جانی) تلاش می کرد از خیابان به سوی گردشگران دیگر برود تا تعدادی بیشتری از آنها را قتل عام کند، با پرتاب چند سرامیک از بالای ساختمان او را از ناحیه سر به شدت زخمی کردم به طوری که مانع تحرک او شدم تا اینکه پلیس رسید و او را با ضرب گلوله از پای درآورد».

خبرنگار تلویزیون بریتانیایی وقتی که به منصف میال، گفت خیلی از نجات یافتگان این حادثه و مردم تونس از فداکاری تو تشکر می کنند، شما چه جوابی برای آنها دارید؟ وی پاسخ داد:« من کار بزرگی نکردم فقط به عنوان یک تونسی مسلمان به وظیفه ام عمل کردم».

میال برای خبرنگار تلویزیون بریتانیایی توضیح داد که چگونه فرد جانی پس از مجروح شدنش به طرف سطح بالای ساختمان هتل «امپریال» شلیک کرد و آنجا را به رگبار گلوله های خود بست.

هتل «امپریال» در شهر ساحلی «سوسه» واقع شده است. این شهر یکی از شهرهای سیاحتی تونس است که 140 کیلومتر با پایتخت این کشور فاصله دارد.

کارگر تونسی در مصاحبه اش هنگامی که صحنه های حادثه هولناک کشتار گردشگران را برای خبرنگار کانال 4 بریتانیایی توضیح می داد، بسیار متاثر شد به طوری که جلوی دوربین گریه کرد.

الرزقی، تروریستی که 38 اروپایی را با ضرب گلوله از پای در آورد، روز جمعه هنگام تبادل آتش با نیروهای پلیس به ضرب گلوله کشته شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید