عزاداری برای قربانیان انفجار مسجد امام صادق با حضور امیر کویت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شیخ صباح الاحمد جابر الصباح امیر کویت روز شنبه 26 ژوئن، در مسجد کبیر کشور، تسلیت مردم و مقام ها را به خاطر قربانیان حمله تروریستی به مسجد امام صادق در محله الصوابر پذیرفت. در این انفجار که گروه دولت اسلامی موسوم به داعش آن را بر عهده گرفت، 28 تن کشته و بیش از 200 تن زخمی شدند. این انفجار انتحاری هنگام نماز جمعه روی داد.

مراسم تشییع جنازه قربانیان انفجار، در میانه تدابیر شدید امنیتی در سراسر کشور برگزار شد. هلیکوپترهای وابسته به وزارت کشور کویت بر فراز قبرستان محل خاکسپاری قربانیان به پرواز در آمدند. اقدام های امنیتی نیز در دروازه های قبرستان برقرار شد.

در همین حال مقام های کویتی دستگیری مالک و راننده خودرویی را اعلام کردند که مهاجم انتحاری به وسیله آن خود را به محل حادثه رساندند. همچنین 18 تن مظنون به دست داشتن در انفجار دستگیر شدند. تدابیر امنیتی شدیدی در اماکن عمومی و پالایشگاه های نفتی کویت اتخاد شده است.
از سویی وزارت بهداشت کویت اعلام کرد که اکثر زخمی شدگان در انفجار از بیمارستان های کشور مرخص شدند. 40 زخمی نیز همچنان در بیمارستان ها بستری هستند.
در همین حال دفتر رئیس پارلمان کویت اعلام کرد که جلسه ای مشترک با دولت برگزار خواهد شد تا بر سر پیامدهای انفجار و اقدام های دولتی برای تعامل با آن، گفت و گو شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید