یکی از رهبران حوثی‌ها این گروه را به فساد و زورگیری متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

علی البخیتی از رهبران سابق حوثی های یمن، این گروه را به شدت به باد انتقاد گرفت و آن را به گرفتن پول از مردم و تاجران متهم کرد.

به گزارش العربیه، البخیتی گفت که فساد، به شدت آبروی حوثی ها را برده است؛ آن ها اقدام به گرفتن پول زور از تاجران و صاحبان فعالیت های تجاری می کنند.

البخیتی گفت که حوثی ها، روش خود را در گرفتن پول زور از مردم را «تلاش جنگی» و «پرداخت هزینه در راه خدا» نامگذاری کرده اند.

او با اشاره به به دست آوردن پول بدون هیچ ضابطه و مقرارت، فسادی علنی به شمار می آید که آبروی گروه حوثی را از داخل خواهد برد. او ادامه داد که بسیاری از ناظران بر این جمع آوری پول ها به دلیل فساد، از ثروت شایانی برخوردار شدند.

البخیتی به حوثی ها هشدار داد که این گروه در صورت پایان ندادن به اعمال زور، تعصب و زورگیری از شهروندان، خود را ویران خواهد کرد زیرا به گروهی سوء استفاده چی تبدیل خواهد شد و با ضربه ای کاری، سقوط خواهد کرد.

گروه حوثی ها با همپیمانی وفاداران به علی عبد الله صالح رئیس جمهوری مخلوع یمن، مناطق وسیعی از این کشور را تصرف کرده است. این گروه اما پس از آغاز حملات هوایی ائتلاف عربی به رهبری سعودی برای حمایت از مشروعیت در یمن، متحمل ضربات سختی شده است. اخیرا نیروهای مقاومت هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، در عملیات خود، تلفات سنگینی به حوثی ها وارد آورده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید