جنگجویان کُرد داعش را از عین العرب(کوبانی) بیرون راندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که جنگجویان کُرد روز شنبه 27 ژوئن عناصر داعش را از مناطق شهر عین العرب( کوبانی) بیرون راندند.

گروه تروریستی داعش دو روز پیش، بار دیگر مناطقی در عین العرب (کوبانی) را باز پس گرفته بود.

بر اساس این گزارش، رودی محمد امین، یکی از فعالان کردستان سوریه گفت:« عین العرب (کوبانی) بار دیگر به طور کامل به دست جنگجویان کُرد افتاد.» او از کشته شدن شماری از عناصر داعش خبر داد.

دیده بان حقوق بشر سوریه، پیش تر ساختمانی را در عین العرب که عناصری از داعش در آن مستقر بودند، منفجر کردند.

طبق این گزارش، شماری از غیر نظامیان کُرد که در این ساختمان در اسارت داعش بودند، توانستند پیش از انفجار، فرار کنند و خود را به جای امن برسانند.

رامی عبدالرحمان، در این زمینه گفت:« یک انفجار بزرگ، مدرسه دخترانه «البنین» را که شماری از عناصر داعش در آن مستقر بودند، به لرزه درآورد.» .

وی افزود:« گزارش شده که غیر نظامیان به اسارت درآمده، پیش از انفجار از ساختمان مدرسه، فرار کردند.»

خبرگزاری رویترز، به نقل از یک شاهد عینی خبر انفجار شدید در شهر کوبانی را گزارش کرده است.

دیده بان حقوق بشر سوریه، در گزارش خود بیان داشت که جنگجویان کُرد و نیروهای بشار اسد، در دو جبهه جداگانه با عناصر داعش در شهر الحسکه در شمال سوریه، درگیر شدند. بر اساس این گزارش، داعش تلاش می کند مناطق وسیع تری را در شهر الحسکه تصرف کند.

سازمان ملل می گوید که بر اثر حمله داعش به مناطقی در جنوب الحسکه در هفته گذشته، دهها هزار نفر از مردم این شهر مجبور به ترک منازل خود شده و به دیگر مناطق پناه برده اند.

دیده بان حقوق بشر گزارش داد که جنگجویان کُرد تاکید می کنند که در جنگ خود علیه داعش، هیچ هماهنگی با نیروهای رژیم سوریه ندارند.

برخی گزارش ها می گوید که داعش پس از حمله اخیر به عین العرب (کوبانی) و بازپس گیری آن، دستکم 145 نفر را اعدام کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید