تونس.. بستن 80 مسجد و فراخواندن نیروهای ذخیره ارتش

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

الحبیب الصید نخست وزیر تونس شامگاه جمعه 26 ژوئن اعلام کرد که دولت این کشور تصمیم هایی جدید به منظور مبارزه با تروریسم اتخاذ کرده که بستن 80 مسجد خارج از کنترل به دلیل تشویق به خشونت از جمله آن ها است.

این تصمیم ها پس از آن گرفته می شود که یک مهاجم، با حمله به دو هتل در شهر ساحلی سوسه تونس، دستکم 27 تن را کشت و 36 نفر دیگر را زخمی کرد. گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، مسئولیت این حمله را بر عهده گرفته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، الصید اعلام کرد که دولت تونس تصمیم هایی برای جلوگیری از حوادث امنیتی گرفته که فراخواندن نیروهای ذخیره ارتش، افزایش حضور نیروهای نظامی و امنیتی به ویژه در مناطق حساس، اعلام شماری از مناطق کوهستانی به عنوان مناطق نظامی و بستن 80 مسجد خارج از کنترل به دلیل دعوت به خشونت از جمله آن ها هستند.

نخست وزیر تونس خاطرنشان کرد که به شکلی فوری اقدام های لازم برای منحل کردن هر حزبی که به چارچوب های قانونی پایبند نباشد، اتخاذ خواهد شد. او افزود که در آیین نامه تشکیل گروه ها و جمعیت ها به ویژه در بندهای مرتبط با کمک های مالی به آن ها و همچنین نظارت، بازنگری خواهد شد. اقدام های امنیتی برای پیگرد افراد مظنون و متلاشی کردن تیم های خفته تروریستی با هماهنگی دادستانی کل نیز صورت خواهد گرفت.

همچنین مقرر شد طرحی استثنایی برای تامین امنیت مناطق گردشگری و باستانی به اجرا گذاشته شود. واحدهای امنیت گردشگری هم در طول خط آبی و در درون هتل ها، مستقر خواهند شد.

رئیس دولت تونس خواستار برگزاری کنفرانسی ملی درباره تروریسم در سپتامبر آینده شد. او از شورای امنیت ملی به منظور برداشتن گام های تکمیلی بیشتر، دعوت به تشکیل جلسه در روز یکشنبه کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید