بازداشت چند مظنون در ارتباط با حمله به مسجد امام صادق کویت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

وزارت کشور کویت روز شنبه 27-6-2015 اعلام کرد، چند فرد مظنون به دست داشتن در حادثه تروریستی انفجار مسجد امام جعفر صادق در کویت بازداشت شده اند.

به گزارش خبرگزاری رسمی کویت، مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت کشور کویت اعلام کرد که دستگاه امنیتی تاکنون از چند تن در باره این حادثه بازجویی کرده است.

این در حالی است که منابعی در وزارت خارجه کویت نیز از بازداشت چند فرد مظنون خبر دادند وبازجویی و تحقیقات برای شناسایی هویت عاملان این حادثه ادامه دارد.

گفتنی است که گروه داعش با انتشار بیانیه‌ای ضمن برعهده گرفتن مسوولیت این اقدام اعلام کرد: «یکی از اعضای وابسته به این گروه به نام «ابوسلیمان الموحد» عامل اجرای آن بوده است».

منابع رسانه ای کویتی به نقل از نیروهای امنیتی گزارش دادند، فرد انتحاری با بمبی به وزن 5 کیلو گرم مسجد امام صادق را هدف قرار داده است .

وزارت کشور کویت در بیانیه خود از مردم این خواسته است به شایعات مغرضانه ای که از طریق شبکه های اجتماعی توییتر و فیس بوک در باره حادثه تروریستی منتشر می شود، توجه نکنند.

در پایان بیانیه وزارت کشور کویت آمده است:« سرویس های امنیتی این کشور برای ردیابی، بازداشت مظنونان و تسلیم آنها به عدالت در اسرع وقت اقدام خواهند کرد».

بیانیه می افزاید:« نیروهای امنیتی کویت به کسانی که برای بی ثبات کردن امنیت و برهم زدن آسایش شهروندان وساکنان این کشور تلاش می کنند، اجازه نخواهند داد که به اهداف شوم خود برسند».

سازمان ملل متحد، کشورهای اتحادیه اروپا، ایالات متحده آمریکا حملات تروریستی به کویت را محکوم کردند.

مفتی اعظم مصر نیز با محکوم کردن حملات تروریستی به مسجد شیعیان در کویت، این اقدامات را ضد اسلام، خلاف ارزشهای شریعت اسلامی دانسته و مرتکبان آن اعمال را جنایتکار توصیف کرد.

کشورهای عضو شورای همکاری خلیج نیز این حمله تروریستی را به شدت محکوم کردند. عبداللطیف الزیانی، دبیرکل این شورا این حادثه را «جنایتی وحشتناک» توصیف کرد که با تمامی ارزش‌ها و اصول اخلاقی - اسلامی منافات دارد.

کشورهای مصر، تونس، مراکش، عراق، اردن و قطر این حادثه را محکوم کردند.

این کشورها هر کدام با انتشار بیانیه ای ضمن اعلام همدردی با مردم کویت برای هر گونه کمک به دولت این کشور اعلام آمادگی کردند.

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه نیز ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی اعلام کرد: «هدف از این اقدام، شعله ‌ور کردن اختلافات فرقه ای در کویت است».

شیخ صباح احمد الجابر الصباح، امیر کویت ضمن محکومیت شدید انفجار تروریستی مسجد امام صادق این کشور در منطقه الصوابر تاکید کرد: «این اقدام جنایتکارانه در یکی از خانه‌های خدا انجام شد و عاملان آن حتی حرمت ماه رمضان را هم نگه نداشتند و این نشان‌دهنده خروج آنان از دین اسلام است».

شیخ الصباح در ادامه گفت: «این اقدام تلاشی مذبوحانه، رفتاری ابلیس‌وار و پست برای ایجاد تفرقه در صفوف مردم، ایجاد فتنه و اختلافات طائفه‌ای است».

امیر کویت ادامه داد: «اما وحدت ملی ما محافظی برای امنیت کشور است و با اتحاد مردم کشور به یاری خدا اهداف عاملان این جنایت شنیع و بزدلانه شکست خواهد خورد».

هیات دولت کویت پس از تشییع شهدای این حادثه تروریستی، روز شنبه 26 ژوئن را عزای عمومی اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید