37 کشته در حمله تروریستی به دو هتل در تونس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه ها و منابع امنیتی تونس از حمله ای تروریستی به دو هتل در شهر ساحلی سوسه خبر دادند. ابتدا وزارت کشور تونس اعلام کرد که در این حمله، 27 تن که اکثر آن ها از گردشگران بودند کشته شدند. اما ساعاتی بعد وزارت بهداشت تونس در بیانیه ای اعلام کرد که شمار کشته شدگان به 37 تن افزایش یافت که شهروندانی از بریتانیا، آلمان و بلژیک نیز در میان قربانیان دیده یم شوند. این در حالی است که 36 تن نیز در این انفجار زخمی شدند.

محمد علی العروی سخنگوی وزارت کشور تونس به رادیو «موزاییک اف ام» گفت: «حمله دو هتل را هدف قرار داد و احتمال افزایش شمار قربانیان وجود دارد.»

العروی افزود که واحدهای امنیتی یکی از مهاجمان را کشتند.

یک مقام مسئول امنیتی به روزنامه تونسی «الشروق» گفت که یک تروریست، ابتدا به هتل «امپریال مرحبا» در منطقه القنطاوی در سوسه حمله کرد و با کمک یک نیروی دیگر، به سمت گردشگران حاضر در محل، آتش گشود. او خاطرنشان کرد که عامل حمله کشته شد.

یک منبع امنیتی به خبرگزاری رویترز گفت که جنازه مهاجم پس از حمله به گردشگرانی که در ساحل دریای کنار هتل حضور داشتند، در کنار ساحل افتاد.

رادیو محلی «جوهره» گفت که نیروهای امنیتی با «ترویست ها» درگیر شدند.

شایان ذکر است که در ماه مارس گذشته، دو نیروی تندرو 21 گردشگر را در موزه پاردو در پایتخت تونس کشتند. آن حمله را گروه دولت اسلامی موسوم به داعش بر عهده گرفته بود.

 جنازه یکی از مهاجمان


بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید