ویدیو و عکس..27 کشته در انفجار مسجد شیعیان در کویت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، مسئولیت انفجار انتحاری روز جمعه 26 ژوئن را در مسجدی شیعی در کویت را بر عهده گرفت. این در حالی است که منابع پزشکی اعلام کردند. شمار قربانیان این انفجار، به 27 کشته و بیش از 200 زخمی رسیده است.

انفجار در مسجد امام صادق در منطقه الصوابر کویت روی داد. به گفته یک مسئول امنیتی کویتی، مهاجم انتحاری هنگامی که نمازگزاران در حال ادای نماز جمعه بودند، کمبرند انفجاری خود را منفجر کرد. کاربران در شبکه اجتماعی توییتر تصاویری از مسجد شاهد انفجار را منتشر کردند.

پس از حادثه، امیر کویت اقدام به بازدید از مسجد محل انفجار کرد.

هیئت وزیران کویت نیز روز شنبه را عزای عمومی اعلام و تاکید کرد که کشور، شاهد پایین آوردن پرچم ها پس از حمله تروریستی نخواهد بود.

شیخ جابر المبارک رئیس هیئت وزیران کویت در این زمینه گفت: «جبهه داخلی ما هدف قرار گرفته است. اعتماد من به مردم کویت و آگاهی آن ها و به نیروهای امنیتی بسیار زیاد است. وحدت داخلی ما خط قرمزی است که اجازه تجاوز به آن را نمی دهیم.»

نخست وزیر کویت در مصاحبه با خبرگزاری رویترز گفت که هدف از حمله، هدف قرار دادن وحدت ملی در کویت است. او که در بیمارستان الامیری که شماری از کشته شدگان و زخمی ها به آن منتقل شده بودند حضور یافته بود، تاکید کرد: «این حادثه وحدت ملی ما را هدف قرار داده اما ما بسیار نیرومندتر از این رفتار زشت هستیم.»

یک شاهد عینی گفته است که حدود 2هزار نمازگزار در مسجد حضور داشتند که شماری از آن ها کشته و زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید