ویدیو..داعش 12 تن از نیروهای اپوزیسیون سوریه را سر برید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش روز پنجشنبه 25 ژوئن فیلمی ویدیویی منتشر کرد که اعدام 12 تن از اعضای گروه های مسلح مخالف حکومت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه را نشان می دهد. داعش می گوید که این افراد را در جریان درگیری های منطقه غوطه شرقی در حومه دمشق دستگیر کرده است.

این جدیدترین ویدیو از سلسله مواد تبلیغاتی است که داعش اخیرا منتشر کرده و در آن ها اعدام های دستجمعی را نشان می دهد؛ اعدام هایی که با استفاده از شیوه های وحشیانه صورت گرفت. دو روز پیش از آن داعش فیلمی ویدیویی منتشر کرده بود که اعدام دستکم 16 تن را در شمال عراق به اتهام «جاسوسی» نشان می دهد.

این ویدیو که روز پنجشنبه در سایت های اینترنتی مختلف پخش شد، حاوی بخش های رسانه ای است که اعلام جنگ برخی از گروه های اپوزیسیون سوریه از جمله «فتح الاسلام» را با گروه داعش نشان می دهد.

سخنگویی که تصویرش در فیلم ویدیویی دیده نمی شود، اسرا اعدام شده را «شوراهای بیداری خائنانی» توصیف می کند «که حد خدا در حق آن ها جاری شد.»

گروه داعش از اصطلاح «شوراهای بیداری» برای گروه هایی استفاده می کند که علیهش در حال نبرد هستند. در اصل مجموعه هایی از عشایر سنی که در سال های پیش با پشتیبانی آمریکا علیه گروه القاعده در عراق جنگیدند «شوراهای بیداری» نامیده می شوند.

برپایه فیلم ویدیویی منتشر شده، اسرایی که موهای سر و صورت آن ها تراشیده شده، در نبردی که تاریخش مشخص نشده، در منطقه تا دکوه در نزدیکی دمشق پایتخت سوریه به اسارت گرفته شده اند.

در این فیلم ویدیویی، اعتراف 4 تن از این فراد به جنگ علیه داعش به تصویر کشیده شده است. 3 تن از آن ها می گویند که از گروه جیش الاسلام هستند و یکی می گوید از اعضای گروه النصره شاخه القاعده در سوریه است.

این ویدیو افراد مسلحی را نشان می دهد که اسرای دست بسته را به منطقه ای شبه بیابانی می برند. سپس افراد نقاب پوشی چاقو به دست پشت سر هرکدام از آن ها می ایستند.

سپس یکی از نقابداران خطاب به «زهران علوش» فرمانده جیش الاسلام می گوید: «توبه کنید پیش از آن که بر شما مسلط شویم، توبه کنید تا از امان، گذشت و نیکی ما برخوردار شوید.» بعد از آن نقاب پوشان چاقوهای در دست خود را بر گردن اسرا می نهند و سرهایشان را از تنشان جدا می کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید