شورای امنیت مجددا خواستار برقراری آتش بس در یمن شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به دنبال تشکیل جلسه سازمان ملل و برای بررسی بحران یمن که با ارائه گزارش اسماعیل ولد الشیخ احمد، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور این کشور همراه بود، شورای امنیت با انتشار بیانه ای خواستار برقراری مجدد آتش بس موقت در این کشور شد.

شورای امنیت از طرف های درگیر در یمن خواست، بدون مطرح کردن هیچگونه پیش شرطی گفت و گو برای رسیدن به راه حلی مسالمت آمیز را آغاز کنند.

به گزارش العربیه شورای امنیت در یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کرد، اعضای این شورا از همه طرف های درگیر در یمن می خواهند که طرح ولد الشیخ احمد نماینده ویژه سازمان ملل مبنی بر برقراری آتش بس «بشردوستانه» موقت و سپس رسیدن به صلحی پایدار برای یمن، بررسی و در چارچوب آن گفت گوها را آغاز کنند.

در بیانیه همچنین آمده است، اعضای کشورهای عضو شورای امنیت از همه طرف های درگیر می خواهند که ضمن پایبندی و رعایت قوانین «بشردوستانه» نهادهای بین المللی، برای رساندن کمک های انسانی به مردم یمن تلاش کنند.

اعضای شورای امنیت در بیانیه خود در خصوص عواقب انسانی خطرناکی که ادامه خشونت ها در یمن بر جا می گذارد به شدت هشدار داده اند.

در همین حال استفان اوبراین، مسئول برنامه امداد رسانی سازمان ملل متحد اعلام کرد، کمک های ارسالی از سوی سازمان ملل به یمن تاکنون به اندازه کافی نبوده و مردم این کشور به کمک های بیشتری نیاز دارند.

اوبراین گفت:«هشتاد درصد از جمعیت 25 میلیونی یمن به کمک های اولیه نیاز دارند و نیمی از جمعیت کشور با خطر قحطی مواجه هستند».

وی افزود:«فعالیت محموله های تجاری - وارداتی به یمن در مقایسه با وضعیت این بخش تا پیش از بحران به نسبت 15% کاهش یافته است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید