داعش 42 زن و دختر ایزدی را در سوریه فروخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دیده بان حقوق بشر سوریه به نقل از منابع «موثق» خود گزارش داده است که گروه دولت اسلامی موسوم به داعش، صبح پنجشنبه 25 ژوئن، 42 تن از زنان و دختران به اسارت گرفته شده ایزدی را در شهر المیادین در حومه شرقی شهر دیرالزور سوریه، فروخت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، داعش دختران اسیر ایزدی را در یکی از پایگاه های خود در شهر عرضه کرد و «آن ها را به قیمت های 500 تا 2000 دلار فروخت.»

بنا بر این اعلام، داعش به همراه این زنان و دختران، شماری کودک به شهر المیادین آورده بود که اطلاعی از سرنوشت آن ها در دست نیست.
شبه نظامیان داعش تابستان گذشته در حمله به منطقه سنجار در عراق، شمار زیادی از زنان و دختران را ربوده بودند. این نخستین باری نیست که این زنان و دختران به عنوان کنیز توسط داعش به فروش گذاشته می شوند.

دیده بان حقوق بشر سوریه به نقل از منابع موثق خود خاطرنشان کرده است که شبه نظامیان داعش در روزهای اخیر، بیش از 40 دختر و زن ایزدی را به همراه کودکانشان به شهر المیادین منتقل کرده بود.

گروه داعش در ماه آگوست 2014، حدود 300 دختر و زن ایزدی را که از عراق ربوده بود، به عنوان «کنیز و غنیمت جنگ با کافران» میان شبه نظامیان خود توزیع کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید