شورای همکاری حمله به کاروان اماراتی در سومالی را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شورای همکاری خلیج روز پنجشنبه 25 ژوئن، حمله تروریستی به کاروان کمکهای انساندوستانه کشور امارات در موگادیشو، پایتخت سومالی را محکوم کرد.

به گفته پلیس سومالی، روز چهارشنبه در حمله انتحاری گروه تروریستی "حرکت شباب" به کاروان اماراتی در شهر موگادیشو 3 نفر شهروند سومالی کشته شدند.

خبرگزاری رسمی امارات به نقل از محمد احمد عثمان الحمادی، سفیر امارات در سومالی اعلام کرد که یک خودروی بمبگذاری شده کاروان کمکهای انساندوستانه امارات را در شهر موگادیشو، پایتخت سومالی هدف قرار داد و در این رویداد 3 شهروند سومالی کشته و عده ای زخمی شدند.

الحمادی تاکید کرد که هیچ یک از شهروندان اماراتی حاضر در این کاروان آسیبی ندیده اند، و کشور امارات آماده است تا زخمی های این عملیات تروریستی را تحت مداوا قرار دهد.

پیشتر از این عبدالقدیر حسن، مسئول پلیس به خبرگزاری فرانسه گفت که در این رویداد 6 نفر کشته شده اند که 4 نفر از آنها افراد غیرنظامی هستند، و 6 نفر هم زخمی شده اند که حال بعضی از آنها وخیم است.

حمله به کاروان امارات در هفته اول ماه رمضان صورت گرفت، و پیش از این نیز گروه تروریستی حرکت شباب اقدام به حملات تروریستی در ماه رمضان کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید