ورود داعش به عین العرب (کوبانی) و تیرباران 23 کُرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیده بان حقوق بشر سوریه روز پنجشنبه 25 ژوئن، اعلام کرد که گروه داعش 23 کُرد را در شهرک بوطان در جنوب عین العرب(کوبانی) تیرباران کرد. داعش بامداد امروز پنج شنبه وارد این شهرک که در شمال سوریه و در نزدیکی مرز ترکیه قرار دارد، شده است.

رامی عبدالرحمان، رئیس دیده بان حقوق بشر سوریه، در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه گفت:« گروه دولت اسلامی دست کم 23 نفر از جمله کودک، زن و کهنسال را در شهرک بوطان اعدام کرد.» به گفته عبدالرحمان این افراد، برای مقابله با داعش، سلاح به دست گرفتند.

عبدالرحمان افزود که جهادی های تندرو صبح امروز به شهرک بوطان حمله کردند و آن را به کنترل خود درآوردند. او گزارش داد که پنج نفر از عناصر داعش در پی درگیری با اهالی این شهرک، کشته شدند.

وی افزود:« به دنبال این حادثه، گردان های حمایت از ملت کُرد، نیروهایی را به منطقه ارسال کردند و آن را از سه محور به محاصره خود درآوردند که در پی آن، داعش به مناطق اطراف شهرک، عقب نشینی کرد.»

در همین حال، جنگده های ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا، مواضع این گروه در منطقه بوطان را بمباران کردند.

پیش تر، دیده بان حقوق بشر سوریه، از ورود گروه داعش به شهر عین العرب (کوبانی) خبر داده بود. از سوی دیگر یک مقام کُرد گفته که انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در کوبانی در نزدیکی مرز با ترکیه، شمار کشته و زخمی بر جای گذاشت.

منابع پزشکی گزارش دادند که در پی این انفجار، 12 تن کشته و 70 نفر زخمی شدند.

دیده بان حقوق بشر سوریه می گوید که جنگ میان داعش و نیروهای حمایت از ملت کُرد در کوبانی در مرز ترکیه، از سر گرفته شده است.

از سوی دیگر، آنکارا نیز گزارش ها را درباره اینکه حمله داعش به عین العرب ( کوبانی)، از خاک ترکیه آغاز شده، رد کرد. برخی منابع ترکیه می گویند که داعش از سمت شهرک جرابلس حمله کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید