حوثی‌ها تهدید کردند: تنگه باب المندب را خواهیم بست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بخش عربی خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران به نقل از «منبع یمنی» که نامی از آن نبرده، گزارش داده است که شورشیان حوثی، قصد دارند تنگه «باب المندب» را ببندند و مسیر عبور و مرور کشتی های تجاری را، به تنگه هرمز منتقل کنند.

بنا بر این گزارش، این اقدام در واکنش به آن چیزی صورت می گیرد که حوثی ها «سکوت بین المللی» در برابر حملات نظامی ائتلاف عربی در یمن نامیده اند.

این منبع ادامه داده است که بستن باب المندب مساله ای حتمی است که با هدف محاصره جهان و وارد کردن خسارت های اقتصادی به آن چند برابر خسارت های وارد شده به مردم یمن انجام خواهد شد.

این منبع افزوده که صبر شورشیان حوثی به پایان رسیده از این رو «از قوی ترین اسلحه خود برای مجبور کردن جهان به پایان دادن محاصره اعمال شده از سوی ائتلاف استفاده خواهند کرد.»

این منبع حوثی، سازمان ملل متحد را تهدید کرده که در صورت عدم اقدام فوری در پایان دادن به محاصره و متوقف کردن حملات ائتلاف «یمن مجبور خواهد شد تنگه باب المندب را ببندد و مصر نخستین زیان دیدگان خواهد بود. این ها علاوه بر زیان های اقتصادی است که به جهان وارد خواهد شد.»

این گزارش در حالی منتشر شده که حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام کرده است: «سی و پنجمین ناوگروه نیروی دریایی ارتش شامل ناوشکن الوند و ناو جمهوری اسلامی ایران بندرعباس در مسیر عزیمت به تنگه باب‌المندب و دریای سرخ است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید