موج گرما جان 830 نفر را در پاکستان گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع بیمارستانی پاکستان اعلام کردند که تا روز چهارشنبه 24 ژوئن بیش از 830 نفر به دلیل شدت گرمای هوا و رطوبت بالا در این کشور جان باختند. اکثر این تلفات در استان جنوبی سند بوده است.

سید منگنیجو، یکی از مقام های بهداشتی کراچی گفت: "شمار تلفات ناشی از گرمای هوا تنها در شهر کراچی به 692 تن رسیده است."

وی افزود که احتمال افزایش شمار تلفات زیاد است. مقام های دیگر این کشور نیز گفته اند که گرمی هوا نزدیک به 3 هزار بیمار دیگر را نیز تهدید می کند.

از سوی دیگر، اداره هواشناسی پاکستان پیش بینی کرده است که ممکن است در روز های آینده با بالا رفتن درجه حرارت، شمار تلفات ناشی از گرمی هوا نیز افزایش یابد.

منابع پزشکی از مردم شهر کراچی خواسته اند تا از قرار گرفتن زیاد در مقابل آفتاب خودداری کنند وهمچنین از لباس های رنگ روشن در طول روز استفاده کنند.

گرمای هوا در شهر 20 میلیونی کراچی و قطع برق مداوم جان شهروندان ضعیف البنیه این شهر را تهدید می کند. قطع مداوم برق و سیستم آبرسانی کراچی شهروندان آن را با مشکلات جدی مواجه ساخته است. اکثر بیمارستان های ایالت سند در حالت آماده باش به سر می برند.

موج گرما، بلوچستان دیگر ایالت جنوبی پاکستان و همسایه سند را نیز در نوردیده است اما به علت عدم دسترسی رسانه ها به این استان هنوز از شمار تلفات واقعی ناشی از گرما در این استان گزارش موثقی مخابره نشده است.

این موج گرما 5 روز است که ایالت های سند و بلوچستان پاکستان را فرا گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید