ویدیو.. شکنجه یک کودک تا مرگ توسط نیروهای نظام اسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مرکز اطلاع رسانی شهر معضمیه الشام سوریه ویدیوی درز یافته ای را منتشر کرده است که تاریخ آن به سال 2011 باز می گردد. این ویدیو شکنجه کودکی سوری تامرگ را توسط نیروهای دولتی سوریه نشان می دهد.

برپایه این ویدیو، نیروهای دولتی این کودک را به سخن گفتن علیه بشار اسد رئیس جمهوری سوریه و مشارکت در تظاهرات اعتراضی متهم می کنند.

این ویدیو یکی از نیروهای دولتی را نشان می دهد که می گوید می خواهد این کودک را «تا مرگ» بزند حتی اگر این مساله به اخراج او از ارتش منجر شود. همین فرد در حالی که کودک را به شدت مورد ضرب و شتم قرار می دهد، از او می پرسد که برای مشارکت در تظاهرات از چه کسی پول گرفته است.

این نخستین ویدیویی نیست که از شکنجه کودکان توسط نیروهای اسد منتشر می شود. ماه مارس گذشته عکس های درز یافته از زندان های نظام سوریه، شمار زیادی از کودکان شکنجه شده تا مرگ را نشان داد. دو کودک با نام های حمزه الخطیب و ثامر الشرعی در تصاویر دیده شدند که شکنجه آن ها بیش از حد تصور بود.

برپایه اعلام ماه مارس دیده بان حقوق بشر سوریه، از سال 2013 حدود 13 هزار سوری زیر شکنجه نیروهای نظام اسد در بازداشتگاه ها کشته شدند که 108 تن از آن ها کودک بودند.

بنا بر این اعلام، این آمار شامل 20 هزار ناپدید شده در بازداشتگاه های نظام اسد نمی شود.

دیده بان حقوق بشر سوریه می گوید خانواده های برخی قربانیان مجبور به امضای اسنادی شده اند که «گروه های مسلح» را متهم به کشتن فرزندانشان می کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید