آلمان احمد منصور خبرنگار الجزیره را آزاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت آلمان روز سه شنبه 23 ژوئن احمد منصور، خبرنگار شبکه تلویزیونی الجزیره را آزاد کرد. احمد منصور روز شنبه توسط پلیس آلمان در حالی که قصد داشت از برلین به دوحه پایتخت قطر بازگردد، بازداشت شد.

احمد منصور خبرنگار و مجری معروف الجزیره، سال گذشته در یک محاکمه غیابی به اتهام شکنجه یک وکیل دادگستری در میدان تحریر قاهره در قیام سال 2011 میلادی در مصر به پانزده سال حبس محکوم شد.

سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر، روز یکشنبه 21 ژوئن اعلام کرد، قاهره برای استرداد «احمد منصور» خبرنگار مصری شبکه الجزیره که توسط آلمان بازداشت شده، تلاش می کند.

وزیر خارجه مصر گفته بود که سفیر مصر در برلین موظف شده که در سطح رسمی پرونده بازداشت احمد منصور در آلمان را دنبال و برای رسانه ها توضیح دهد که چرا مصر تقاضای بازداشت وی را از پلیس انترپول کرده است.

مقامات مصری اصرار داشتند که آلمان این خبرنگار را به قاهره تحویل دهند . وزیر خارجه مصر روز یکشنبه گفت مصر در بالاترین سطح با دولت آلمان در تماس است تا احمد منصور را تحویل بگیرد.اما با همه این تلاش ها دولت آلمان از استرداد احمد منصور به مصر خودداری کرد و او را آزاد کرد.

وزارت امور خارجه آلمان روز دوشنبه اعلام کرد، کشورش از استرداد افراد مظنون به کشورهایی که ممکن است در آنجا به اعدام محکوم شوند خودداری می کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان در یک کنفرانس خبری در برلین، در پاسخ به پرسش خبرنگاران درباره احمد منصور، خبرنگار شبکه الجزیره که به درخواست قاهره در فرودگاه برلین بازداشت شده بود، گفت آلمان هیچکس را به کشوری که ممکن است در آنجا به مجازات اعدام محکوم بشود، باز نخواهد گرداند.

دولت جدید مصر کانال تلویزیونی الجزیره وابسته به قطر را به حمایت از اخوان‌المسلمین و محمد مرسی، رئیس‌جمهور برکنار شده این کشور متهم می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید