یمن.. تلفات سنگین حوثی‌ها در نبرد با نیروهای مقاومت هوادار هادی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنگنده های ائتلاف عربی، مواضع شورشیان حوثی را در صعده و مارب بمباران کردند. در همین حال نیروهای مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن موفق شدند با سلسله از عملیاتی علیه شبه نظامیان حوثی و علی عبد الله صالح رئیس جمهوری پیشین یمن، در چند جبهه، تلفات جانی و مالی به این شبه نظامیان تحویل کنند.

به گزارش العربیه، برپایه گزارش های رسیده از میدان های نبرد میان مقاومت مردمی هوادار منصور هادی و شبه نظامیان حوثی و صالح، حملات شورشیان به ویژه در مناطق راس عمران و عدن به شکست کشیده شد.

شبه نظامیان حوثی و صالح در عدن متحمل تلفات سنگینی شدند. نیروهای مقاومت هوادار منصور هادی اعلام کردن که در ضالع، مارب و تعز، نبردهای سنگینی با شبه نظامیان حوثی و صالح داشتند که طی آن، ده ها تن از شورشیان کشته و زخمی شدند. یکی از افسران بلندپایه سابق در لشکر 26 گارد ریاست جمهوری، یکی از کشته شدگان است. همچنین شورشیان تلفات سنگینی در مارب متحمل شدند.

از سویی جنگنده های ائتلاف عربی در سلسله حملاتی، مواضع حوثی ها و وفاداران به صالح را در صعده، صرواح، و مارب بمباران کردند که به کشته شدن شماری از شورشیان انجامید.

شبه نظامیان حوثی و صالح زیر فشار نیروهای مقاومت مردمی هوادار منصور هادی، اقدام به گلوله باران منازل غیر نظامیان در تعز کردند که طی آن، شماری از ساکنان کشته و زخمی شدند. محاصره این مناطق کمک رسانی به زخمی ها را دشوار کرده است و اهالی خواهان کمک رسانی به منظور کمک به مجروحان هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید