منابع ائتلاف بین الملل: رژیم اسد تا قبل از پایان سال جاری سقوط می کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع نظامی وابسته به ائتلاف بین المللی مبارزه با «داعش» به رهبری آمریکا، که نخواست نامش فاش شود، به خبرگزاری آلمان گفته است، اطلاعات دقیقی در دست دارد که رژیم بشار اسد تا پیش از پایان سال جاری میلادی سرنگون خواهد شد.

این منبع تاکید کرده که با این حال ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا اجازه نخواهد داد که تندروهای اسلامگرا دمشق پایتخت سوریه را به کنترل خود درآورند.

منبع مذکور با تاکید بر حتمی بودن سقوط رژیم سوریه گفته است که نیروهای اسد به شدت تضعیف و در حال متلاشی شدن هستند در حالی که شبه نظامیان مخالف در مناطق مختلف به ویژه حومه دمشق روز به روز منسجم تر و قویتر می شوند.

این منبع نظامی همچنین اظهار داشته که مخالفان سوری در جبهه های قلمون و حومه دمشق ضربات سنگینی را به حزب الله لبنان وارد کردند به گونه ای که نیروهای این حزب اکنون بیش از هر زمان دیگری روحیه خود را از دست داده اند.

خبرگزاری آلمان (DPA) به نقل از این منبع نظامی از مخالفت شدید شمار زیادی از شیعیان لبنان با سیاست های حزب الله و عدم پیوستن آنان به این حزب به منظور شرکت در جنگ داخلی سوریه خبر داده است.

به گفته این منبع، نیروهای ائتلاف بین المللی اطلاعات دقیقی در باره وضعیت شبه نظامیان گروههای تندرو اسلامی و همچنین نیروهای اسد در دست دارند.

این منبع گفته است ائتلاف بین المللی اجازه نخواهند داد که هیچ کدام از گروههای افراطی دمشق پایتخت سوریه را به کنترل خود درآورد.

پراکنده شدن فرقه علویان وعدم قبول اغلب علویان به ربط دادن سرنوشت خود به سرنوشت و آینده بشار اسد، باعث شده که رژیم سوریه در ماه های اخیر برای یارگیری و جمع کردن نیروی جنگجو به احزاب ملی و سکولارهای این کشور روی آورده است.

منبع نظامی ائتلاف تاکید کرده که نیروهای ائتلاف بین المللی به طور مستقیم در سوریه مداخله نخواهند کرد، اما به نیروهای معتدل از نظر نظامی و تسلیحاتی کمک خواهند کرد تا دمشق به وسیله نیروهای معتدل کنترل شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید