بریتانیا: ایران برای رسیدن به توافق اتمی نرمش بیشتری نشان دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فیلیپ هاموند وزیر امور خارجه بریتانیا روز دوشنبه 22 ژوئن گفت که ایران برای رسیدن به یک توافق هسته ای با کشورهای 5+1، باید انعطاف پذیری بیشتری از خود نشان بدهد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، اظهارات هاموند در حالی بیان می شود که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران قرار است امروز دوشنبه با وزیران خارجه کشورهای بریتانیا، آلمان، فرانسه و نیز نماینده اتحادیه اروپا، در لوکزامبورگ دیدار کند.

پایان مهلت گفت و گوهای ایران و شش قدرت جهان، 30 ماه جاری میلادی تعیین شده است، اما وزیر خارجه بریتانیا، از احتمال تمدید این مهلت خبر داد.

این در حالی است که نشست کارشناسان ایران و کشورهای گروه 5+1 برای بررسی جزئیات توافق نامه نهایی از جمله بازدید از سایت های هسته ای ایران، در وین ادامه دارد.

در بیستم ماه گذشته، تلاش های گسترده ای از سوی دو طرف ایرانی و شش قدرت بزرگ جهان، جهت حل و فصل پرونده هسته ای ایران، انجام شده است.

بر اساس این گزارش، قرار است وزیر امور خارجه ایران، پیش از نشست با کشورهای گروه 5+1، با لوران فابیوس همتای فرانسوی خود دیدار و گفت و گو کند.

فابیوس یکشنبه گفت که هنوز مشخص نیست تا پایان ضرب الاجل تعیین شده در روز 30 ژوئن، بتوان به توافق اتمی با ایران دست یافت. او تاکید کرد که هر توافقی با تهران، باید قابل اجرا باشد.

در همین حال مجلس شورای اسلامی، کلیات طرحی با عنوان «الزام دولت به حفظ دستاوردهای هسته ای» با 199 رای موافق تصویب کرد. در این طرح حق تصمیم نهایی درباره توافق نامه با شش قدرت جهان، به شورای عالی امنیت ملی سپرده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید