وزیر خارجه یمن: گفت و گوهای ژنو یک طرفه بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریاض یاسین وزیر خارجه یمن در گفت و گو با روزنامه فرا منطقه ای الشرق الاوسط اظهار داشت که مذاکرات ژنو درباره کشورش، یک طرفه بود.

نشست ژنو درباره بحران یمن که با حضور طرف های درگیر هفته گذشته برگزار شد، پس از پنج روز، سرانجام شامگاه جمعه، بدون نتیجه پایان یافت.

یاسین در این زمینه گفت که سختگیری های کودتاگران، مانع از اجرای قطعنامه 2216 شورای امنیت شد. به گفته وی دولت مشروع یمن جهت اجرای این قطعنامه در گفت و گوهای ژنو شرکت کرد.

قطعنامه 2216 شورای امنیت سازمان ملل متحد خواستار خروج حوثی ها و متحدانشان از مناطق تصرف شده و کنار گذاشتن اسلحه توسط آن ها شده است.

اسماعیل ولد الشیخ احمد نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن پس از پایان مذاکرات پنچ روزه در ژنو در کنفرانسی خبری اظهار داشت که هیچ گونه توافقی بر سر آتش بس یا دور تازه ای از مذاکرات، حاصل نشده است.

وزیر خارجه یمن در گفت و گو با الشرق الاوسط بر لزوم سفر اسماعیل ولد الشیخ احمد به این کشور جهت تلاش برای حل اختلاف ها تاکید کرد.

یاسین گفت که دولت یمن، از فرستاده سازمان ملل به این کشور خواست که با حوثی ها و همپیمانان آنها در خارج از یمن گفت و گو نکند، چرا که آنها در حقیقیت شبه نظامیانی مسلح به شمار می روند.

به گفته وزیر خارجه یمن، هیئت حوثی ها و همپیمانان آنها، همچون «ارواح» بودند، در هتلی در ژنو مستقر شدند، بدون اینکه برای منافع یمن تلاش کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید