مصر: برای استرداد احمد منصور از آلمان تلاش می کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سامح شکری، وزیر امور خارجه مصر، روز یکشنبه 21-6-2015 اعلام کرد، قاهره برای استرداد «احمد منصور» خبرنگار مصری شبکه الجزیره که توسط آلمان بازداشت شده، تلاش می کند.

وزیر خارجه مصر گفت: «سفیر مصر در برلین موظف شده که در سطح رسمی پرونده بازداشت احمد منصور در آلمان را دنبال و برای رسانه ها توضیح دهد که چرا مصر تقاضای بازداشت وی را از پلیس انترپول کرده است».

وی افزود: «ما در بالاترین سطح با دولت آلمان در تماس هستیم و تلاش می کنیم که احمد منصور را تحویل بگیریم».

احمد منصور مجری و خبرنگار برجسته که در کانال تلویزیونی الجزیره کار می کند، از سوی دادگاه جنایی مصر به دست داشتن در ربودن یک وکیل در میدان التحریر در سال 2011 متهم است.

پلیس آلمان بنا به درخواست مقامات مصری این خبرنگار برجسته، مجری و تهیه ‌کننده شبکه خبری الجزیره را بازداشت کرد و او اکنون در بازداشت موقت پلیس فدرال آلمان است.

بنا به گفته یکی از مسوولان ارشد دادستانی مصر مسوولان دادستانی تاکنون چندین درخواست بازداشت «احمد منصور» را به اتهام ضرب و شتم یک وکیل و آدم ربایی به پلیس بین‌الملل (اینترپل) ارائه کرده‌اند.

یک دادگاه قضایی در مصر، احمد منصور را به طور غیابی در پرونده شکنجه یک وکیل در میدان التحریر در تظاهرات سال 2011، به 15 سال حبس محکوم کرده است.

پلیس آلمان نیز براساس درخواست مقامت مصری احمد منصور را در فرودگاه برلین بازداشت کرد و وی را به پلیس فدرال تحویل داد. قرار است امروز (یکشنبه) در مقابل دادگاه حاضر شود تا وضعیتش مورد بررسی قرار بگیرد.

دولت مصر کانال تلویزیونی الجزیره وابسته به قطر را به حمایت از اخوان‌المسلمین و محمد مرسی، رئیس‌جمهور برکنار شده این کشور متهم می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size