السیسی به لبنانی ها: خود را برای سقوط اسد آماده کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر، در ملاقات با تمام سلام، نخست وزیر لبنان و هیئت همراه وی گفت دولت لبنان باید خود را برای زمان سقوط رژیم بشار اسد در سوریه آماده کند.

منابع رسانه ای لبنان به نقل از منابع دیپلماتیک این کشور فاش کردند که عبدالفتاح السیسی در ملاقات با هیئت لبنانی در قاهره گفته است، سقوط ناگهانی رژیم بشار اسد را بعید نمی داند.

به گزارش روزنامه لبنانی المستقبل السیسی به تمام سلام و هیئت همراه وی توصیه کرد که لبنان از نظر سیاسی و نظامی باید خود را برای هر سناریویی ناگهانی در آینده نزدیک آماده کند.

رئیس جمهوری مصر این مطلب را در دیدار هفته گذشته خود با تمام سلام نخست وزیر لبنان در قاهره عنوان کرده است.

دیدار تمام سلام با هیئت بلند لبنانی از قاهره و ملاقات با مسئولان بلند پایه مصری در راستای تلاش این کشور برای رویارویی با تحولات منطقه ای و بررسی راه های همکاری دو کشور صورت می گیرد.

هیئت لبنانی و مقامات مصری همچنین در باره راه های تشکیل دولتی مقتدر در لبنان که بتواند با چالش ها و پیامدهای بحران سوریه پس از سرنگونی اسد مقابله کند، به بحث و گفتگو پرداختند.

گفتنی است که لبنان بیش از یک میلیون پناهنده سوری را در خاک خود جای داده است. به گفته مقامات لبنانی وجود چنین جمعیتی در کشوری کوچک چون لبنان مسئولیت بسیار بزرگی برای دولت این کشور است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید