اسد: تلاش خواهیم کرد بمب های بشکه ای را کاهش دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع سیاسی در دمشق فاش کرد که بشار اسد در پاسخ به درخواست استفان دی میستورا نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه گفت که رژیمش تلاش خواهد کرد تا حمله با بمب هاي بشکه ای علیه مخالفان را کاهش دهد.

این منبع افزود که اسد به میتسورا گفت که راه حل نظامی در اولویت قرار دارد چرا که به گفته رئیس جمهور سوریه، «وظیفه دولت ریشه کن کردن تروریسم است».

خبرگزاری آلمانی «د.ب.ا» روز گذشته گزارش داد که دی میستورا در گفت و گوهای خود چندین مورد را با اسد در میان گذاشته است. از جمله موارد مطرح شده، توقف استفاده از بمب های بشکه ای، ایجاد راه های امن برای مناطق تحت محاصره، و آزادی شماری از بازداشت شدگان سیاسی است.

بر اساس این گزارش، اما پاسخ اسد به همه موارد ذکر شده، این بوده که وی به راه حل نظامی جهت پایان دادن به بحران سوریه، اولویت می دهد.

این منبع افزود که اسد، درخواست دی میستورا برای انجام انتخابات زودرس ریاست جمهوری در سوریه را نپذیرفت و گفت که «اوضاع امنیتی اجازه نمی دهد چنین انتخاباتی برگزار شود، حتی اگر زیر نظر سازمانهای بین المللی باشد.»

اسد گفت که وضع کنونی سوریه، «قانونی و از سوی مردم این کشور تایید شده است».

رئیس جمهور سوریه بار دیگر گفت که جنگنده های سوریه از بمب های بشکه ای استفاده نمی کنند بکله نیروهای وی، بمب های که همه ارتش های جهان دارند، به کار می برد. با این حال اسد قول داده که آنها را کاهش دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید