تشديد حملات هوايى ائتلاف علیه حوثی ها در اطراف عدن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری روز شنبه 20-6-2015 اعلام کردند به دنبال اعلام شکست مذاکرات ژنو میان حوثی ها و حکومت مشروع یمن،جنگنده های ائتلاف برای حمایت از مشروعیت به رهبری سعودی به حملات خود را بر مواضع حوثی ها شدت بخشیدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، به نقل از منابع نزدیک به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، جنگنده های ائتلاف روز شنبه، 15 بار مواضع شبه نظامیان حوثی را در اطراف شهر عدن بمباران کردند.

از سوی دیگر حوثی ها در تلافی تحمل ضربات سنگین از سوی نیروهای ائتلاف، مناطق مسکونی عدن را با خمپاره و توپ هدف قرار دادند که در نتیجه آن 4 غیر نظامی کشته و شماری نیز زخمی شدند.

طبق این گزارش حوثی ها روز شنبه از رسیدن یک کشتی امداد رسانی حامل مواد غذایی به مناطق درگیری ممانعت کردند.

خبرگزاری فرانسه به نقل از نایف البکری معاون استاندار عدن گزارش داد، که ادامه درگیری میان مقاومت مردمی هوادار هادی و حوثی ها مانع پهلوگرفتن یک کشتی امدادرسانی متعلق به «برنامه جهانی غذا» در سواحل عدن شد.

این مقام یمنی شبه نظامیان حوثی را به تغییر مسیر کشتی حامل مواد غذایی به سوی بندر الحدیده در غرب این کشور به منظور محاصره مخالفان حوثی ها و گرسنه نگهداشتن آنها متهم کرد.

نشست ژنو درباره بحران یمن پس از پنج روز، سرانجام شامگاه جمعه 19 ژوئن، بدون نتیجه پایان یافت. برپایه اعلام نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن و مقام های این کشور، هیچ گونه توافقی بر سر آتش بس یا دور تازه ای از مذاکرات، حاصل نشده است.

ریاض یاسین وزیر خارجه یمن در پس پایان نشست در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت:«هیئت نمایندگی دولت یمن که به ژنو آمده امید بزرگی داشت که بتوان به توافقی دست یافت اما همچنان امیدواریم که به بتوان به راه حلی مسالمت آمیز برای بحران یمن زیر چتر سازمان ملل متحد دست یافت».

او هیئت نمایندگی حوثی ها را متهم کرد که مانع از هرگونه پیشرفت مورد انتظار شد و ادامه داد: «مذاکرات موفقیت مورد انتظار را نداشت اما این به معنی شکست نیست».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید