ادامه پیشروی نیروهای عراقی در استان الانبار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع نظامی عراق روز شنبه 20-6-2015 اعلام کردند، نیروهای مشترک این کشور ضمن پیشروی در استان های صلاح الدین، الانبار وکرکوک، 124 تن از شبه نظامیان گروه داعش را به قتل رساندند.

پیش از این دفتر فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی منطقه مابین جسرالشیحه و ناظم التقسیم مابین جسرالشیحه و ناظم التقسیم را در استان الانبار به کنترل خود درآورند. این فرماندهی از کشته شدن ده ها تن ازشبه نظامیان داعش در این منطقه خبر داد.

در همین حالرئیس شورای استان دیالی اعلام کرد ک هبا عقب نشینی داعش صدها خانواده عراقی که بر اثر درگیری از این مناطق دور شده بودند به خانه های خود باز گشتند.

به گزارش العربیه به نقل از منابع عراقی، شهر الرمادی در استان الانبار توسط نیروهای مشترک بسیج مردمی، عشایر و ارتش عراق از سه محور شرقی، غربی و جنوبی به محاصره درآمده است.

نیروهای مشترک عراقی با محاصره داعش در الرمادی، تلاش می کنند این شهر را به کنترل خود درآورند.

طبق این گزارش هزاران نیروی عراقی در این منطقه منتظر آغاز عملیات و حمله به شهر الرمادی هستند. ارسال تجهیزات نظامی ارتش به مناطق اطراف الرمادی ادامه دارد. ارتش عراق بزرگ ترین عملیات محاصره شبه نظامیان داعش را در این منطقه اجرا کرده است.

منابع رسانه ای عراق اعلام کردند پدافند هوایی داعش در غرب منطقه الدجیل متلاشی شده است. پیشروی نیروهای عراقی باعث آزادسازی مسجد جامع الانبار در غرب شهر الرمادی و آزاد شدن صدها غیرنظامی شد که توسط داعش بازداشت شده بودند.

ایاد علاوی معاون رئیس جمهوری عراق، روز پنجشنبه در مصاحبه با تلویزیون العربیه نسبت به عدم هماهنگی نیروهای عراق با فرماندهی نیروهای ائتلاف علیه داعش هشدار داد.

معاون رئیس جمهوری عراق اظهار داشت:« ما در جنگمان با داعش از عدم هماهنگی لازم با فرماندهی نیروهای ائتلاف و نداشتن اسلحه پیشرفته رنج می بریم».

علاوی در مصاحبه اش گفت:« تا زمانی که جبهه داخلی عراق متحد نباشد پیروزی بر داعش امکان پذیر نخواهد بود».

وی افزود: «برای شناخت نقاط ضعف تشکیلات داعش هماهنگی اطلاعاتی عراق با کشورهای عربی و نیروهای ائتلاف بین المللی بسیار ضروری است».بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید