70 کشور استفاده رژیم اسد از بمب های بشکه ای را محکوم کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

70 کشور جهان با ارسال نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل، استفاده رژیم بشار اسد رئیس جمهوری سوریه از بمب های بشکه ای، علیه مناطق مسکونی در حلب را محکوم کردند.

به گزارش العربیه، حملات با بمب های بشکه ای که توسط هلی کوپترهای رژیم سوریه به سوی مناطقی در این کشور پرتاب می شود، تاکنون هزاران کشته و زخمی بر جای گذاشته است.

در همین حال برخی منابع گفته اند که فرانسه، گفت و گو با دیگر اعضا در شورای امنیت سازمان ملل متحد را به منظور صدور قطعنامه ای علیه استفاده رژیم اسد از بمب های بشکه ای آغاز کرده است.

نمایندگان 70 کشور جهان، در نامه ای تاکید کردند که قوانین بین الملل، استفاده بی رویه از سلاح های سنگین همچون بمب های بشکه ای را منع کرده است.

این در حالی است که دیده بان حقوق بشر سوریه، در گزارشی گفته است که رژیم اسد، به حملات خود با بمب های بشکه ای در مناطق مختلف سوریه ادامه می دهد.

دیده بان حقوق بشر سوریه می گوید که هلی کوپترهای اسد، چندین بمب بشکه ای را در مناطق شهرک اللطامنه در حومه شمالی حماه پرتاب کرده اند.

بر اساس این گزارش، مناطقی در روستاهای المنصوره، الهوته، جسر الراس در حومه شمال غرب شهر حماه، مورد حمله بمب های بشکه ای رژیم اسد قرار گرفته اند.

حومه ادلب نیز از جمله خان شیخون، و معره النعمان مورد هدف چندین بمب بشکه ای قرار گرفته است. این حملات تنها موجب خسارات مادی شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید