کشته شدن 15 حوثی درعدن توسط مقاومت مردمی هوادار هادی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع خبری یمنی روز جمعه 19-6-2015 از حمله نیروهای مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن به مرکز پلیس منطقه «کریتر» در عدن و کشته شدن 15 شبه نظامی حوثی و زخمی شدن دهها تن از آنها خبر دادند.

به گزارش تلویزیون العربیه، در حملات نیروهای مقاومت مردمی به پایگاههای شبه نظامیان حوثی و نیروهای صالح رئیس جمهور مخلوع یمن در عدن و استان ضالع ده ها تن از آنها کشته و شماری نیز زخمی شدند.

نیروی های هوادار عبدربه منصور هادی روز گذشته با حمله به پایگاه های شبه نظامیان حوثی، مناطق لحج و عمران را به کنترل خود درآوردند.

این در حالی است که شبه نظامیان حوثی مسجد باستانی «الاشرفیه» در تعز را با توپخانه و خمپاره هدف قرار دادند.

درگیری ها میان حوثی ها و هواداران هادی در یمن زمانی شدت می گیرد که دو طرف مذاکرات بر سر تمدید مدت زمان مذاکرات ژنو درباره بحران یمن تا روز جمعه، توافق کردند.

کارشناسان می گویند کارشکنی حوثی ها و عدم پایبندی آنها به قطعنامه های شورای امنیت احتمالا باعث شکست مذاکرات خواهد شد.

ریاض یاسین وزیر امور خارجه یمن روز پنجشنبه تاکید کرد که هیچ پیشرفتی در مذاکرات درباره آتش بس وجود ندارد.

یاسین در مصاحبه با خبرگزاری رویترز، هیئت حوثی ها را عامل موانع ایجاد شده در مسیر مذاکرات توصیف کرد و گفت که آن ها «به نشستن در هتل بسنده می کنند.»

او تاکید کرد که احساس می کند «هیئت کودتاچیان» تمایلی برای رسیدن به راه حلی حقیقی ندارند. او افزود: «رفتارهای کودتاچیان بر روی زمین و در مذاکرات ناشی از عدم تمایل آن ها برای دست یافتن به راه حل است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size