نجنگیدن با اسد شرط آمریکا برای آموزش نظامی مخالفان اسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت آمریکا با دشواریی هایی در ادامه برنامه خود در آموزش نیروهای اپوزیسیون سوریه مواجه است چرا که شماری از این نیروها از برنامه آموزشی انصراف داده اند؛ دلیل این منحصر کردن برنامه به جنگ با گروه دولت اسلامی (داعش) و مجبور کردن نیروهای تحت آموزش به امضای تعهدی برای به کار نبردن اسلحه آمریکایی علیه نظام اسد است.

به دلیل این شرط، تا کنون حدود 1800 تن از جنگجویان مخالف اسد، از حضور در برنامه آموزشی انصراف داده اند. نخستین گروه از جنگجویانی که به این برنامه پیوسته اند، 3هزار نفر هستند.

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا در جلسه ای در کنگره، از وجود دشواری هایی در جذب و آموزش نیروهای اپوزیسیون سوریه سخن گفت؛ برنامه ای که هدف از آن آموزش این نیروها و مسلح سازی آن ها در جنگ با داعش است.

اما ژنرال مارتن دمپسی رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که برنامه در ابتدای راه خود قرار دارد و هنوز کنارگذاشتن آن به دلیل دشواری ها زود هنگام است.

به نظر می رسد تعهدی که از نیروهای تحت آموزش خواسته شده امضا کنند، اقدامی روتینی است که وزارت دفاع آمریکا برای تاکید بر عملش بر قانون وضع شده توسط کنگره به آن نیاز دارد؛ این قانون تاکید می کند که هدف از برنامه آموزش اپوزیسیون سوریه تنها برای از میان بردن داعش است.

شایان ذکر است که نبود نیروی کافی تنها مشکل برنامه نیست بلکه گزارش هایی از تلاش کنگره برای کاهش بودجه اختصاص یافته به برنامه آموزش اپوزیسیون سوریه منتشر شده است چرا که شک و گمان هایی درباره موفقیت سیاست آمریکا در منطقه وجود دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید