بحرین: ضبط مواد منفجره برای انجام حملاتی در سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس بحرین روز پنج شنبه 18 ژوئن از کشف و ضبط مواد منفجره و نیز مواد ساخت بمب جهت انجام حملاتی علیه بحرین و سعودی، خبر داد.

به گزارش العربیه، طارق الحسن، رئیس سازمان امنیت عمومی بحرین در بیانیه ای اعلام کرد که این مواد ضبط شده، شبیه آنچه که گروههایی که به نیابت از سپاه پاسداران ایران می سازند، هستند.

بحرین، ایران را به دخالت در امور داخلی خود متهم می کند. تهران این اتهام را رد می کند، هر چند که رسما از گروههای مخالف که خواستار حقوق سیاسی و اقتصادی بیشتری در بحرین هستند، حمایت می کند.

الحسن گفت که موارد ضبط شده شامل، موادی با شدت انفجار بسیار بالا، دستگاههای انفجاری، مواد شیمیایی و موبایل هستند. به گفته این مقام امنیتی، این حادثه نشان دهنده افزایش قابل توجهی در تلاش برای قاچاق مواد منفجره به بحرین به شمار می آید.

مقام بحرینی گفت که کشف این مواد در 6 ژوئن، در پی کسب اطلاعاتی از ضبط خودوری حامل مواد منفجره در ماه مه گذشته در کنار پل بحرین - سعودی، اتفاق افتاد.

در دو سال گذشته، بحرین چندین بار از حملاتی بوسیله مواد منفجره دست ساز خبر داده بود. برخی از این حملات به کشته شدن بعضی از افراد منجر شد.

الحسن می گوید که شیوه جاسازی این مواد و نیز حرفه ای عمل کردن این گروه ها نشانی آشکار نسبت به حمایت های بین المللی از این گونه اقدامات است.

وی افزود:« آنچه که باعث نگرانی بیشتر شده، این است که این مواد برای انجام عملیاتی در سعودی طراحی شده است. به گفته الحسن تروریست ها مرز بحرین را نقطه آغازین برای انجام عملیات خود در دیگر مناطق به کار برده اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید