داعش مسئولیت انفجارهای زنجیره ای صنعا را بر عهده گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه دولت اسلامی موسوم به داعش با صدور بیانیه ای که در برخی سایت ها در اینترنت منتشر شد، مسئولیت حملات زنجیره ای در صنعا پایتخت یمن را بر عهده گرفت.

شامگاه چهارشنبه 17 ژوئن سه خودروی بمب گذاری شده مرکز صنعا پایتخت یمن را لرزاند. دو خودروی بمب گذاری شده منازل دو تن از فرماندهان حوثی یعنی صالح الصماد رئیس دفتر سیاسی گروه و طه متوکل از فرماندهان شبه نظامیان را هدف قرار دادند.

اما خودروی بمب گذاری شده سوم، مسجد «القبه الخضراء» در محله هایل در مرکز صنعا را هدف قرار داد. منابع پزشکی و امنیتی تاکید کرده اند که در این انفجارها دستکم 23 تن کشته شده اند. شبه نظامیان حوثی مناطق شاهد انفجار را به محاصره خود در آوردند. همچنین خیابان های صنعا شاهد اقدام های امنیتی از سوی شبه نظامیان حوثی و علی عبد الله صالح رئیس جمهوری برکنار شده یمن است.

پیش از این شبه نظامیان حوثی منزل عبدالعزیز جباری از اعضای هیئت نمایندگی دولت یمن در مذاکرات ژنو را در منطقه ذمار منفجر کرده بودند.

از سوی دیگر جنگنده های ائتلاف عربی به رهبر سعودی، حملات جدیدی به مواضع شبه نظامیان در محوطه کوه نُقُم در شرق صنعا به اجرا گذاشتند. این کوه یکی از مهمترین پایگاه های نظامی است که شبه نظامیان حوثی و صالح آن را تصرف کرده اند.

مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن نیست با انجام عملیاتی در کوه سماره در استان اِب، موفق شدند شبه نظامیان حوثی و صالح را در این منطقه هدف قرار دهند.

کاروان امداد نظامی شبه مظامیان حوثی که در مسیر شهر تعز قرار داشت، در شهر یریم در استان اِب نیز هدف قرار گرفت که به کشته و زخمی شدن شماری از شبه نظامیان انجامید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید