کشته شدن 11 حوثی توسط مقاومت هوادار هادی در یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع العربیه، روز سه شنبه 16-6-2015 از کشته شدن 11 شبه نظامی حوثی در استان «مارب» بوسیله مقاومت مردمی هوادار عبدربه منصور هادی خبر دادند.

این در حالی است که جنگنده های ائتلاف به رهبری سعودی، به بمباران شدید مواضع حوثی ها در مناطق مختلف یمن همچنان ادامه می دهند.

در همین حال هواداران عبدربه منصور هادی اعلام کردند که طی چند روز گذشته شبه نظامیان حوثی را در مناطق مختلفی مجبور به عقب نشینی کردند.

در استان ضالع نیروهای مقاومت مردمی پس از تحقق پیروزی ها علیه حوثی، برای اولین بار مراسم رژه نظامی برگزار کردند.

در مراسم رژه نیروهای مقاومت مردمی در ضالع، جدیدترین انواع اسلحه از قبیل اسلحه سبک، متوسط و سنگین به نمایش گذاشته شد.

همچنین صدها جوان آموزش دیده یمنی با شرکت فعالانه در این مراسم رژه، اعلام کردند که تا برقرار حاکمیت قانون و خارج کردن موسسات و نهادهای دولتی از دست حوثی ها از پای نخواهند نشست.

همزمان با این تحولات میدانی و پیروزی های مقاومت مردمی، جنگنده های ائتلاف نیز 7 بار مواضع حوثی ها را در منطقه الجفینه واقع در غرب مارب، مرکز تجمع حوثی ها در شمال صنعا و انبار اسلحه این گروه در استان شبوه در جنوب یمن را به شدت بمباران کردند.

نیروهای هوادار منصور هادی همچنین مقر حزب «کنگره ملی» که صالح آن را رهبری می کند، را به تصرف خود در آوردند.

این در حالی است که روز گذشته گفت و گوهای صلح به میزبانی سازمان ملل متحد در ژنو برای پایان دادن به بحران یمن آغاز شد.

نشست ژنو روز دوشنبه با سخنرانی بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد آغاز شد که از همه طرف های بحران یمن خواست با آتش بس انسانی موافقت کنند.

بان کی مون همچنین از حوثی ها خواست از شهرهایی که تصرف کرده اند خارج شوند.

در مقابل ریاض یاسین وزیر امور خارجه یمن اعلام کرد که دولت قانونی در این کشور آماده آتش بس محدود است به شرط آن که حوثی ها زندانیان را آزاد کرده و از برخی از شهرها از جمله تعز و عدن خارج شوند.

هیئت های نمایندگی حوثی و علی عبد الله صالح رئیس جمهوری یمن، با تاخیرهای متعدد تلاش کردند نشست ژنو را به شکست بکشانند. آن ها یک بار درخواست کردند شمار هیئت شان به 41 نفر افزایش یابد. بار دیگر به بهانه توقف هواپیما در جازان سعودی، سوار هواپیمای سازمان ملل متحد نشدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید