کم سن ترین انتحاری بریتانیایی خود را در عراق منفجر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک نوجوان بریتانیایی (17 ساله) عضو داعش، روز یکشنبه 15 ژوئن خود را بوسیله یک خودروی بمب گذاری شده، در شمال عراق منفجر کرد.

به گزارش العربیه، رسانه های بریتانیایی، خبر کشته شدن این نوجوان را که به «ابویوسف» معروف است، پس از انتشار تصاویر وی از سوی داعش در شبکه اجتماعی، منتشر کردند.

روزنامه بریتانیایی گاردین، تصویری از ابو یوسف را در حالی که داخل یک خودرو نشسته بود، منتشر کرد. گادرین می گوید که این تصویر را از شبکه های اجتماعی وابسته به داعش گرفته است.

شبکه های اجتماعی وابسته به داعش، ضمن تایید خبر کشته شدن این نواجوان گفته اند که ابو یوسف در یک عملیات انتحاری در صلاح الدین عراق کشته شده است.

بر اساس بیانیه ای که خانواده این نوجوان انتحاری منتشر کرده، نام اصلی وی «طلحه اسمال» است. او شهر یورکشر در شمال انگلیس را در ماه مارش گذشته ترک کرد و به گروه داعش پیوسته است.

خانواده طلحه اسمال در بیانیه خود که از سوی خبرگزاری رویترز منتشر شد، گفته « برغم اینکه مقامات بریتانیا درباره اطلاعات به دست آمده تحقیق می کند، اما می توانیم تایید کنیم که این تصویر مربوط به فرزند ما طلحه است.»

این خانواده خبر عملیات انتحاری فرزند هفده ساله خود را تاسف بار توصیف کرده است.

گفتنی است که بر اساس برآورد های دستگاه امنیتی بریتانیا، در حدود 600 نفر از شهروندان این کشور به سوریه رفته و به گروههای تندرو پیوسته اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید