النصره: عاملان کشتن 20 دروزی در سوریه محاکمه می شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروه جبهه النصره شاخه القاعده در سوریه، شنبه 13 ژوئن اعلام کرد، افرادی از نیروهایش که هفته گذشته اقدام به کشتن شماری از روستاییان دروزی مذهب کرده اند را، محاکمه خواهد کرد.

گزارش ها حاکی از آن است که چهارشنبه گذشته، شماری از شبه نظامیان گروه النصره، در تلاش برای مصادره یک منزل در روستای قلب لوزه در استان ادلب دستکم 20 غیر نظامی روستایی را کشتند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، النصره در بیانیه ای که در حساب خود در شبکه اجتماعی توییتر منتشر کرده، اعلام کرده است: «جبهه النصره با تاسف و حزن فراوان خبر حادثه چهارشنبه روستای قلب لوزه در حومه ادلب که شماری از اعضای جبهه در آن دست داشتند را دریافت کرد.»

این بیانیه افزوده است: «آنچه روی داد اشتباه بزرگ و غیر قابل توجیهی بود. این رفتار بدون آگاهی رهبری بود و نقض صریح فرمان های رهبری جبهه النصره به شمار می آید. هر کس که در آن حادثه دست داشته، توسط دادگاه شرعی محاکمه و مجازات خواهد شد.»

این بیانیه شمار کشته شدگان در حادثه و جزئیات آن را بیان نکرده است.

محل اصلی حضور دروزی ها در سوریه در استان سویداء در نزدیکی مرزهای اردن و اسرائیل است.

برخی از رهبران دروزی لبنانی که با دولت سوریه هم پیمان هستند، نسبت به «تهدید موجودیت دروزی ها» هشدار دادند.

اما ولید جنبلاط مهمترین سیاستمدار دروزی در لبنان و یکی از مخالفان حکومت بشار اسد رئیس جمهوری سوریه گفت که حادثه «شخصی» بوده و آن را فرقه ای نمی بیند. او افزود که باید ماجرا از راه تماس های سیاسی با رهبران محلی و منطقه ای حل و فصل شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید