شبه نظامیان کارمندان کنسولگری تونس در لیبی را ربودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه تونس جمعه 12 ژوئن در بیانیه ای اعلام کرد که نیروهایی وابسته به یکی از گروه ها شبه نظامی در طرابلس پایتخت لیبی، اقدام به حمله به کنسولگری تونس در این شهر و ربودن 10 تن از کارمندان آن کردند.

به گزارش العربیه، وزارت امور خارجه تونس این حادثه را «تجاوز به حاکمیت ملی تونس، نقض صریح قوانین بین المللی و عرف های دیپلماتیک برای تضمین سلامت و امنیت کارمندان هیئت های دیپلماتیک و کنسولگری ها» توصیف کرد.

این بیانیه افزوده است که تمام دستگاه های کشور «با دقت در حال پی گیری حادثه هستند و در این باره با طرف های لیبیایی، منطقه ای و بین المللی، به منظور آزادی هرچه سریعتر کادر هیئت دیپلماتیک تونسی و تضمین سلامت آن ها، همکاری و هماهنگی می کند.»

این بیانیه همچنین از تمام شهروندان تونسی خواست در شرایط کنونی، به جز در صورت وجود ضرورت فوری و آن هم پس از هماهنگی با وزارتخانه های کشور و امور خارجه، به لیبی نروند.

در همین راستا، منابع مختلف اعلام کردند که ربودن کادر کنسولگری در طرابلس، صبح جمعه توسط شبه نظامیان وابسته به دولت شبه نظامیان در طرابلس صورت گرفت.

همچنین منابع آگاه به «العربیه.نت» گفتند که مجموعه ای از شبه نظامیان، صبح جمعه با یورش به ساختمان کنسولگری، 10 تن از کارمندان و کادر آن را به مکانی نامعلوم منتقل کردند.

به گفته این منابع، یورش به کنسولگری پس از آن صورت گرفت که دادگاه تجدید نظر تونس روز پنجشنبه درخواست آزای ولید القلیب فرزند مصطفی القلیب وزیر دادگستری در دولت شبه نظامیان در طرابلس را که ماه گذشته در تونس دستگیر شده بود، نپذیرفت.

ماه گذشته پس از دستگیری القلیب در تونس، شبه نظامیان وابسته به دولت طرابلس، اقدام به بازداشت دستکم 200 تن از شهروندان تونسی کرد. این شهروندان پس از سلسله ای از تماس ها و رایزنی های دولت تونس، آزاد شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید