وحشت آفرینی در خیابان های بیروت توسط شبه نظامیان حزب الله

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرهایی از اجرای طرح امنیتی قریب الوقوعی در لبنان به گوش رسید که باعث امیدواری هرچند کوتاه شهروندان شد. آن ها امیدوار شدند تا شاید ناقضان قانون که از سوی جریان های سیاسی حمایت می شوند، به زودی روانه زندان ها خواهند شد.

اما در این میان حادثه ای پیش آمد که قهرمانانش شبه نظامیان حزب الله هستند؛ حادثه ای که امیدها را نا امید کرد و تاکیدی بود بر این مساله که نهادهای کشور، تا اطلاع ثانوی، غایب بزرگ صحنه هستند.

ویدیویی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که شلیک شدید هوایی آتش را توسط شبه نظامیان حزب الله در حومه جنوبی بیروت نشان می دهد. یکی از این گلوله ها در سر منیر، کودک لبنانی قرار گرفت که او را به مرگ مغزی رهنمون کرد.

در کنار این ویدیو، «العربیه» به عکس هایی اختصاصی از یک منبع خبری لبنان دست یافت که مانور مسلحانه شبه نظامیان حزب الله را در جاده فرودگاه بین المللی بیروت که در نزدیکی حومه جنوبی شهر است، نشان می دهد. در عکس ها موتورسیکلت هایی دیده می شود که افرادی مسلح آن ها را هدایت کرده، پرچم های حزب الله را در دست گرفته اند و در خیابان های پاتخت لبنان، جولان می دهند.

همه این ها در حالی صورت می گیرد که مدت زمان زیادی از فراخوان حسن نصر الله دبیرکل حزب الله لبنان به عشایر منطقه بقاع برای حمله سلاح با بهانه مقابله با تروریسم، نمی گذرد؛ فراخوانی که برای تشکیل ان چه «لشکر قعله» نام دارد، صادر شده است؛ لشکری که در آن شماری از افرادی حضور دارند که تحت پی گرد قانونی هستند؛ از جمله شخصی با نام «نوح زعیتر» از قاچاقچیان مواد مخدر که چند روز پیش در یک گفت و گوی تلویزیونی دیده شد.

این وضعیت بسیاری از کسانی است که برای حمل سلاح به بهانه مبارزه با تروریسم فراخوانده شدند: «تروریسم، تجارت مواد مخدر، تجارت اسلحه، قتل و...»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید