ده ها تن از شبه نظامیان حوثی و متحدانشان تسلیم مقاومت شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن اعلام کردند که ده ها تن از شبه نظامیان حوثی و علی عبد الله صالح رئیس جمهوری پیشین این کشور، خود را تسلیم کردند در حالی که اسلحه و مهمات همراهشان بود.

این در حالی است که نیروهای مقاومت، پایگاه الدِش در منطقه الجِدعان را به کنترل خود در آوردند و اسلحه شورشیان حوثی را به غنیمت بردند.

در همین حال سرتیپ احمد عسیری مشاور دفتر وزیر دفاع سعودی، در گفت و گو با خبرگزاری فرانسه، گزارش های حاکی از بمباران محله های قدیمی صنعا پایتخت یمن را توسط جنگنده های ائتلاف عربی تکذیب کرد.

از سویی خبرنگار شبکه العربیه در منطقه مرزی نجران گزارش داد که تک تیراندازهای مرزبانی سعودی سه تن از شبه نظامیان حوثی را که جمعه می خواستند وارد منطقه جنوبی ظهران شوند، کشتند. همچنین نیروهای سعودی مجموعه ای از شبه نظامیان حوثی را که برای برپایی سکوی پرتاب خمپاره و موشک های کاتیوشا در استان های مرزی بودند، محاصره کردند.

بمباران و گلوله باران مناطق مرزی توسط نیروهای سعودی به کشته شدن و فرار ده ها تن از شبه نظامیان حوثی از آن مناطق انجامید. همچنین شبه نظامیان حوثی دو موشک کاتیوشا به سمت سعودی شلیک کردند که هر دو موشک در مناطق مزروعی افتاد.

در همین حال هلیکوپترهای آپاچی اقدام به پرواز های شناسایی در طول مرزهای سعودی با یمن می کنند. این پروازها با گشت های مرزی خودروهای زرهی سعودی در مناطق مرزی هم زمان است.

در همین حال جنگنده های ائتلاف پایگاه های حوثی ها را در استان عمران بمباران کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید