العسیری: درخواست انتقال رهبران احزاب یمنی به ژنو را دریافت کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سرلشگر احمد عسیری، سخنگوی نیروهای ائتلاف عربی در بیانیه ای که برای تلویزیون العربیه ارسال کرد اعلام داشت اسماعیل ولد الشیخ احمد، نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن از نیروهای ائتلاف خواسته است تا یک هواپیمای غیرنظامی را برای بردن رهبران احزاب یمنی به کنفرانس ژنو در روز دوشنبه آینده در اختیار این سازمان قرار دهد.

عسیری گفت: "نماینده سازمان ملل متحد در امور یمن درخواست کرده تا روز یکشنبه 14 ژوئن یک هواپیما به یمن اعزام شود تا هیاتهای شرکت کننده در کنفرانس ژنو را به این شهر منتقل کند."

بر اساس بیاینه سازمان ملل متحد، این سازمان به دلیل تاخیر ورود هیاتهای مذاکره کننده به ژنو، این اجلاس را تا روز دوشنبه 15 ژوئن به تعویق انداخته است.

قرار است اسماعیل احمد، نماینده سازمان ملل، روز یکشنبه با هیاتهای شرکت کننده در کنفرانس ژنو مذاکرات خصوصی داشته باشد.

این کنفرانس قرار است به مدت سه روز در ژنو برگزار شود و در آن نمایندگان عبدربه منصور هادی، رئیس جمهوری یمن و نمایندگانی از احزاب دیگر یمن حضور خواهند داشت.

وزرای امور خارجه کشورهای شورای همکاری خلیج روز گذشته در ریاض، پایتخت پادشاهی سعودی گرد آمدند تا در باره اوضاع یمن رایزنی کنند. در این گردهمایی از تلاشهای سازمان ملل متحد برای برگزاری کنفرانس ژنو پشتیبانی شد، و اهمیت پایبندی به اعلامیه ریاض و قطعنامه 2216 شورای امنیت سازمان ملل برای حل بحران یمن مورد تاکید قرار گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید