یمن..درگیری در مارب و بمباران مواضع حوثی ها در صنعا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

درگیری ها میان نیروهای مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن و شبه نظامیان حوثی در جبهه جدعان در استان مارب از سر گرفته شد. این در حالی است که جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری سعودی، دو بار مواضع حوثی ها را در غرب استان مارب بمباران کردند.

همچنین منابع شبکه العربیه، از کشته شدن دستکم 27 تن از شبه نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری برکنار شده یمن در درگیری با نیروهای مقاومت هوادار منصور هادی در شهر تعز خبر دادند. یکی از این کشته شدگان از فرماندهان بلندپایه حوثی ها است. این منابع خاطرنشان کردند که در این درگیری ها، 7 تن از نیروهای مقاومت کشته شدند.

در جزئیات گزارش آمده است که جنگنده های ائتلاف عربی، سلسله ای از حملات هوایی جدید را به مواضع شبه نظامیان حوثی و صالح به اجرا گذاشتند. شماری از مناطق یمن نیز شاهد رودرویی هایی میان نیروهای مقاومت مردمی هوادار منصور هادی از یک سو و شبه نظامیان حوثی و صالح از سوی دیگر بود. در این درگیری ها ده ها تن از شبه نظامیان حوثی ها و صالح، کشته و زخمی شدند.

از سویی جنگنده های ائتلاف عربی با ادامه بمباران شماری از مناطق در یمن، مواضع حوثی ها و صالح را بمباران کردند. جنگنده های ائتلاف مواضع شبه نظامیان حوثی را در مارب بمباران کردند. علاوه بر آن چند بار مواضع مرزی حوثی ها هدف حملات هوایی قرار گرفت.

پیش از این نیروهای سعودی مجموعه ای از شبه نظامیان حوثی که برای برپایی سکوهای پرتاب خمپاره و موشک های کاتیوشا به استان های مرزی تلاش می کردند را محاصره کرده بودند.

در استان ابین در جنوب یمن نیز دستکم 14 تن از شبه نظامیان حوثی در حمله نیروهای مقاومت به مواضعشان کشته شدند. در درگیری میان شبه نظامیان و نیروهای مقاومت در مدیریت ذی ناعم در استان البیضاء در مرکز یمن نیز شماری کشته و زخمی شدند. منابع می گویند که دو طرف از اسلحه متوسط و سنگین استفاده کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید