کشته شدن 27 حوثی توسط نیروهای مقاومت در تعز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دستکم 27 تن از شبه نظامیان حوثی در درگیری با نیروهای مقاومت هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن، در تعز کشته شدند. این در حالی است که نیروهای مقاومت هوادار صالح با پشتیبانی هوایی جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری سعودی، به پیشروی های خود در مناطق مختلف ادامه می دهند.

از ساعت های نخست روز پنجشنبه 11 ژوئن، شهر تعز شاهد شدیدترین درگیری ها میان نیروهای مقاومت هوادار منصور هادی و شبه نظامیان حوثی است. محله کلابه در نزدیکی پاسگاه نیروهای ویژه از جمله مناطقی است که بزرگترین درگیری ها در آن صورت گرفت. در همین حال شبه نظامیان حوثی به گلوله باران توپخانه ای مناطق مسکونی ادامه می دهند.

در شرق یمن و در استان مارب، نیروهای مقاومت به شدت با شبه نظامیان درگیری هستند. حوثی ها و متحدانشان یعنی نیروهای علی عبد الله صالح رئیس جمهوری برکنار شده یمن، ده ها تن از نیروهای خود را از دست دادند. یکی از برجسته ترین آن ها طارق مبارک المشن از فرماندهان حوثی ها است که در جبهه المخدره در صرواح کشته شد.

در شهر رداع در استان البیضاء واقع در مرکز یمن نیست ده ها تن از شبه نظامیان حوثی و صالح در حمله نیروهای مقاومت هوادار منصور هادی به مواضعشان کشته شدند. همزمان، نیروهای مقاومت ایست های بازرسی وابسته به حوثی ها را در منطقه الرماعه مورد حمله قرار دادند.

نیروهای مقاومت همچنین موفق شدند تلاش شبه نظامیان حوثی را برای پیشروی به مرکز استان الجوف ناکام بگذارند. علاوه بر آن مواضع خود را در منطقه العقبه مستحکم کردند.

از سوی دیگر جنگنده های ائتلاف شماری از پایگاه های حوثی ها و خودروهای نظامی آن ها را در مناطق العقبه و عزه بمباران کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید