عقب نشینی مخالفان اسد از فرودگاه نظامی بزرگ جنوب سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنگجویان مخالف حکومت سوریه جمعه 12 ژوئن از بخش هایی از فرودگاه نظامی بزرگ الثعله که در استان سویداء در جنوب این کشور قرار دارد، عقب نشینی کردند. مخالفان برای چند ساعت کنترل بخش هایی از این فرودگاه را در دست گرفته بودند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، رامی عبدالرحمن مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه در این باره گفت: «جنگجویان اپوزیسیون در پی بمباران هوایی جنگنده های نظام اسد و رسیدن نیروی کمکی و مهمات به نیروهای دولتی، از بخشی از فرودگاه الثعله که کنترل آن را در دست گرفته بودند، عقب نشینی کردند.»

مخالفان اسد پنجشنبه بخش هایی از فرودگاه الثعله را به کنترل خود در آورده بودند.

رامی عبد الرحمن افزود که شماری از نیروهای دو طرف در درگیری های پنجشنبه و جمعه کشته شده اند. او اما آمار دقیقی درباره تلفات ارائه نداد.

فرودگاه الثعله بزرگترین فرودگاه نظامی جنوب سوریه به شمار می آید. «جبهه جنوبی» که ائتلافی از گروه های مسلح میانه رو و اسلامگرای مخالف اسد است، پنجشنبه تصرف این فرودگاه را اعلام کرد و افزود که نیروهایش در حال پاکسازی فرودگاه هستند.

استان سویداء که اکثر ساکنانش دروزی مذهب هستند، از اندک استان های سوریه به شمار می آید که به طور کامل در کنترل نیروهای دولتی قرار دارد.

در روزهای اخیر جنگجویان مخالف اسد، بزرگترین پایگاه نظامی جنوب سوریه را که در استان درعا قرار دارد، به کنترل خود در آوردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید