یمن.. کشته شدن شماری از فرماندهان حوثی ها در الجوف

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع العربیه از کشته شدن حسین الهبیلی از فرماندهان گروه حوثی در یمن و شماری از فرماندهان و شبه نظامیان این گروه در بمباران روز سه شنبه 9 ژوئن محل تجمع آن ها در منطقه الفیل در استان الجوف توسط جنگنده های ائتلاف عربی به رهبری سعودی خبر دادند.

در تعز، شبه نظامیان حوثی و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری برکنار شده یمن، حمله شدیدی به کوه جره و مجتمع قضایی که در کنترل مقاومت مردمی هوادار عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری یمن قرار دارد، آغاز کردند. این حمله از دو محور شمالی و غربی صورت می گیرد.

شبه نظامیان حوثی و صالح همچنین به شدت کوه جره و مجتمع قضایی را هدف گلوله باران توپخانه ای خود قرار دادند. این گلوله باران به برخی از محله های مسکونی مجاور کوه جره و به طور مشخص تر محله های کلابه و الروضه رسید.

از سویی منابع آگاه خبر دادند که نیروهای مقاومت مردمی هوادار منصور هادی در خیابان الاربعین که در شمال کوه جره قرار دارد، پیشروی کردند. آن ها منازل و ساختمان هایی را که تک تیراندازهای حوثی بر بالای آن ها مستقر شده اند، محاصره کردند. منزل مدیرکل استانداری تعز که از مقاومت پشتیبانی می کند، از جمله این منازل است.

در غرب تعز، انبارهای دفتر وزارت بهداشت در منطقه الزنقل که حوثی ها و نیروهای صالح آن را تصرف کرده اند، به آتش کشیده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید