حمله انتحاری به مهمترین اثر باستانی مصر در استان الاقصر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع امنیتی مصر، روز چهارشنبه 10 ژوئن، اعلام کردند که یک بمبگذار انتحاری خود را در نزدیکی معبد کرنک، واقع در جنوب شهر باستانی الاقصر منفجر کرد.

به گزارش العربیه، این حمله انتحاری، به کشته شدن دو مهاجم مسلح و زخمی شدن یک سرباز مصری انجامید. در همین حال یک منبع امنیتی از خنثی کردن دو حمله دیگر در نزدیکی اهرام منطقه جیزه خبر داد.

آثار معبد کرنک در استان الاقصر مصر، مهمترین آثار فرعونی در جنوب مصر به شمار می رود.

بر اساس این گزارش، عامل انتحاری با یک خودروی بمب گذاری شده، تلاش می کرد خودرو را در میان گردشگران در نزدیکی درب ورودی معبد کرنک منفجر کند.

در همین حال پلیس مصر دو بمب کاشته شده در جلوی در ورودی معبد را خنثی کرده است.

منابع امنیتی در گفت و گو با العربیه، گفتند که سه مرد مسلح، تلاش کردند که معبد کرنک را با یک خودروی بمب گذاری شده مورد حمله قرار دهند که با واکنش نیروهای امنیتی روبرو شدند.

نیروهای امنیتی در درگیری با این سه تروریست، دو نفر از آنها را کشتند اما نفر سوم توانست خود را منفجر کند. این منابع افزودند که این انفجار باعث زخمی شدن شماری از بازاریان اطراف معبد شد. همچنین مغازهای نزدیک به محل انفجار صدمه دیده است.

از سوی دیگر پلیس مصر تاکید کرد که در این حادثه، هیچ یک از گردشگران خارجی آسیب ندیده اند.

استان الاقصر در 17 نوامبر سال 1997 شاهد خونبارترین حادثه تروریستی تاریخ خود بود. در آن سال گروهی از اسلامگرایان تندرو، 58 گردشگر خارجی در مبعد حتشبسوت در دیر بحری را کشتند.

در آن حمله عاملان انتحاری با به تن کردن لباس پلیس، گردشگران خارجی را که بیشتر آنها از سوئیس و ژاپن بودند، مورد حمله قرار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید